Kripto para dünyası zaman geçtikçe genişlenmektedir. Tabiki, büyük bir atmosferde, yüzlerce koin arasında borsacıların kazanç elde etmek için zamanında nasıl davranmasına karar vermesi oldukça zorlaşıyor. 'Hangi koinin ne zaman, hangi değerden alım-satımını yaparak kar etmek mümkün?' sorusu bu alandaki herkesi ilgilendiren ilk sorulardandır.

Günlük sosyal medya haberleri, haber siteleri vb. kaynaklardan gelen bilgiler koin fiyatlarına etki yapmaktadır. Ama bugün yaygın olan 'koin sinyalleri'nden bahsetmek niyetindeyim. Borsalardaki trade chartlar, koin değer hacmi bilgilerinden daha fazla bilgi verdiklerini ve analiz sonucu önceden hangi koinin hangi fiyatdan alım-satımının yapılması gerektiğini öneren yüzlerle Telegram ve Slack sinyal grupları ve botları mevcuttur. Çoğunlukla net bilgi vermeyen ücretsiz sinyal grupları (free signal groups) üyeleri ücretli gruplara davet etmekte ve hizmet vermektedir. Çoğunlukla kimliğini açıklamayan grup adminleri kapalı gruplardan üyelere koin analizlerini ileterek kar etmelerini sağlamaktadırlar. Bana göre bu konudaki asıl sorun

1) Kimliklerinin açık olmaması                                                                     

2) Kaynak ve analizleri nasıl ve/veya nereden aldıklarını gizli tutmaları ( ücretli bir hizmet aldığım yerin ve kişinin kim olmasını merak ederim)

3) Analiz sonuçlarının gerçek değerlerle uyumluluk oranının pek yüksek olmaması ( çoğunlukla)

Kısa zamanda çok kar etmek gibi reklamlar çoğu kişide böyle gruplara merak uyandırıyor...

Bu durumda koin analizleri gerçekte nasıl yapılır ve doğru orantılı sinyaller almak mümkün mü? Cevap: Evet. Sadece herkese bunu açık şekilde yaymazlar.

Son dönemlerde koin sinyal analizi uygulamaları, mobil uygulamalar da geniş çapta yaygınlaşmıştır. Bunlardan birkaçını paylaşmak istiyorum.

Crypto Ping  uygulaması Telegram üzerinden botlarla marketlerdeki farkedilen iniş-çıkış yapan koinlerin sinyallerini vermektedir. Ücretli ve ücretsiz grupları vardır. Bu siteden ulaşabilirsiniz.  https://cryptoping.tech/

CRYPTOINSIGHT isimli başka bir sinyal uygulaması programı daha çok hizmet sunarak hem sinyal, hem analiz sonuçlarını üyelere açık tutuyor. https://www.trackr.im/ bağlantısından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kısa zamanlı araştırma sonucumda yabancı programların yanında Türk ekibin kurduğu ve daha çok şey vaad eden, yüksek kullanıcı kitlesine sahip bir siteyle karşılaştım. İrtibata geçerken kimliklerini açık tutan, detaylı bilgi veren, kendi alım-satım robotlarını tasarlamış ve yorumlara göre üyelerinin çok memnun kaldığı insanlarla tanışmış oldum. www.btcpro.eu sitesi üzerinden gerçek bilgilerle üye olunduktan sonra farklı gruplarda farklı hizmetler verilmektedir. Ek olarak, Twitter üzerinden de Bitcoin Pro Sinyal ismi ile bulabilirsiniz. Müşterilerle birebir görüşülmekte ve tüm borsalardan alınan verilerin analiz sonuçlarını takip edebilmeleri için seminerler de vermekteler. Böyle bir farklı hizmetin ülkemizde bulunması dikkatimi çok çekti. Bunun yanı sıra kendi DİJİTL isimli koinlerini çıkarmak için proje de başlatmışlar. Yaklaşık 4-5 sene üzerinde çalıştıkları bu projeni 3 aydır açığa çıkarmışlar.

Çalışmanı yürüten arkadaşlara başarılar diler, borsadaki yerini tutan herkese de iyi kazançlar dilerim.

Not: İçerikteki ekran görüntüleri google arama sonuçlarında bulunmuştur ve örnek olarak eklenmiştir. Reklam karakteri içermez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ