Kolombiya hükümeti, mülkiyet başlıklarını depolamak ve doğrulamak için Ripple Ledger'ı kullanmasına izin verecek yeni bir sistem duyurdu.

Kolombiya, Tapu Sicil Belgeleri Vermek için Ripple Ledger Kullanacak

Peersyst Technology adlı üçüncü taraf bir şirket tarafından geliştirilen sistem, Ulusal Arazi Ajansı'nın vatandaşlar için rekor sayıda arazi kararı vermesine izin vermeyi amaçlıyor.

Kolombiya, Arazi Tapularını Ripple Ledger'a Kaydedecek

Blok zinciri teknolojisinin ana kullanımları şu anda kripto para birimleri gibi işlem değeri olan varlıklarla bağlantılı olsa da, bunu başka kullanımlar için kullanan şirketler ve hükümetler var. Kolombiya hükümeti, ülkedeki arazi tapularının verilmesine yardımcı olmak için XRP varlığının temel blok zinciri olan Ripple Ledger'ı kullanacak.

Duyuru, Ulusal Tapu Sicilinin dijital uygulamasını tamamlamak için Ripple ile birlikte çalışan üçüncü taraf bir şirket olan Peersyst Technology tarafından yapıldı. Şirket şunları söyledi:

AgenciaTierras için uygulanan çözüm, dijital varlıkların XRPL'ye kaydedilmesine ve QRCode ile orijinalliklerinin doğrulanmasına izin veren xrpstamp'a dayanmaktadır.

Bu yeni sistemin, süreç için üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan araziyle ilgili belgelerin düzenlenmesine ve orijinalliklerinin doğrulanmasına izin vereceği anlamına geliyor.

Hedefler ve İlgili Projeler

Proje, yaşadıkları arazi üzerinde sahipliklerini belgeleyecek belgeleri olmayan birçok arazi sahibinin durumunu normalleştirmeye yardımcı olacak Ripple tabanlı çözümü içeriyor. Bu anlamda Peersyst Technology, Kolombiya'nın benimsediği çözüme olan güveni garanti etmek için bu çözümün kısa vadede 100.000'den fazla arazi kararını belgelendirmeyi hedeflediğini duyurdu.

Latam'da, çeşitli hükümet hedefleri için blok zinciri kullanımından yararlanmayı amaçlayan benzer başka projeler de var. Kurumların uygulama geliştirmeleri için ortak bir altyapı oluşturmayı amaçlayan bir proje olan Brezilya Blok Zinciri Ağı, her etkileşimi kaydetmek için blok zinciri kullanarak hükümet işlevinin şeffaflığını artırmayı amaçlıyor.

Benzer şekilde, kara para aklama endişeleri nedeniyle başkan Laurentino Cortizo tarafından kısmen veto edilen Panama Ulusal Meclisi tarafından onaylanan bir kripto para yasa tasarısı, daha geniş bir kitle için kimlikle ilgili hizmetlere erişimi kolaylaştırmak için blok zinciri tabanlı bir kimlik sistemi oluşturma girişimini içeriyordu. ülke.

Kolombiya ayrıca yakın zamanda, Kolombiy Kongresi tarafından ilk görüşmesinde onaylanan bir yasa tasarısıyla kripto para borsalarını düzenlemek için ilk adımları attı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ