Komisyonsuz para pransferleri

Bitcoin'in işleyen bir para birimi olarak kabul edilmesinden sonra, para transferleri konusunda tekel sahibi olan şirketler (bankalar,SWIFT,WesternUnion vb.) üzerinde baskı oluşması, bu şirketlerin transfer fiyatlarını aşağı çekmesine zorlayacağına dair bi durum söz konusu, sebebi ise Blockchain teknolojisinin komisyon almamasıdır.

ARK Invest CEO'su Cathie Wood, kripto para birimlerinin gelecekte çok değerli olacağına ve yaygınlaşacağına ardından tüm para transferlerinin ücretsiz olmasına neden olacağına inanıyor.

"Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bu sorunun çözülmesine yardımcı olmakta ve çok fazla kesinti yapmamaktadır"

Şu anda, Western Union ve PayPal gibi hizmetler sınır ötesi gönderilen paraların büyük kısmından çok fazla  kazanç elde ediyor ve bunun nedeni tek-el olmaları, devam etmemesi için önlerinde bir rekabette yok.

Wood, Bitcoin'in göçmen işçilerin eve para göndermeye çalıştıkları, ancak gönderilen her 100$, %8 kaybederek bu tür durumlarda kurtarıcı olarak görüyor. Ve sözlerine şöyle devam etti;

"Bu çok büyük bir kesinti, değil mi? Ancak kripto para transferleri geleneksel şirketlere baskı yapabilirse, bu pahalı transfer ücretlerinin çok ömrü olmaz."

Dediklerine katılmamak elde değil açıkcası çünkü komisyonlar çok fazla, fakat blockchain teknolojisi ile karşı tarafa gönderdiğiniz miktar tam olarak gidebilmekte.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ