Bu yazımızda sizlere Komodo (KMD) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Komodo (KMD) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi KMD Coin

Bu yazımızda sizlere Komodo (KMD) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Komodo (KMD) Nedir?

Komodo, açık bir çok zincirli blok zinciri platformudur. Komodo, projelere kendi blok zincirlerini oluşturma ve token satışlarını barındırma fırsatı sunar.

Komodo, Zcash'tan bir hard forktur. ZCash, Bitcoin'in gizlilik odaklı bir forkudur.

Bu, Komodo’nun köklerinin Satoshi Nakamoto’nun öncü çalışmasından ve Bitcoin protokolünden kaynaklandığı anlamına gelir. Teknolojiyi hem Bitcoin hem de Zcash'ten miras alır.

Komodo Akıllı Zincir yazılımı, Zcash’in kendine özgü gizlilik özelliklerini korur. Bunlar temel olarak şeffaf bir adresten özel bir adrese para dönüştürme ve ardından bir özel adresten diğerine para aktarma yeteneğinden oluşur. Zcash teknolojisi, paranın iki özel adres arasında herhangi bir kamuya açık veri izi bırakmadan taşınmasına izin verir.

Bu, sunulan gizlilik kalıcı olduğundan, mevcut olan en güçlü blockchain gizliliği biçimlerinden biridir.

Komodo, kökleri 2014 yılına kadar uzanan çok zincirli entegrasyonlar söz konusu olduğunda öncülerden biridir. Komodo, 2019'dan beri güvenlik, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve kolay uyarlanabilirliğe odaklanan iş dostu blok zincir çözümleri sağlamaya odaklanmıştır.

Komodo, yerleşik modüller kitaplığı ve blok zinciri uygulamaları oluşturmak için açık bir API ile tamamlanmış, özelleştirilebilir, uygulamaya özgü bir Akıllı Zincir dahil olmak üzere uçtan uca blok zinciri geliştirme araçları sağlayan Antara çerçevesini sunar.

KMD Tokenı

Komodo ağına bağlı para birimi KMD tokenıdır. KMD, dPoW fikir birliği mekanizması nedeniyle Komodo ağının ayrılmaz bir parçasıdır. Mutabakat mekanizması bir kripto para birimi olmadan çalışmaz.

KMD çıkarılabilir, ağ tarafından toplam 200.000.000 KMD verilecek. Zcash (ZEC) gibi, kripto paralar da Equihash algoritması kullanılarak çıkarılır. Şu anda dolaşımda 120 milyonun biraz üzerinde KMD var. Son kripto paranın 2030'da çıkarılması bekleniyor.

Komodo geliştirici ekibi meşgul ve geçen yıllarda bazı harika güncellemeler yaptı. Örneğin, Mart 2019'da ekip, Komodo Antara Framework ile oluşturulan kuantum güvenliğine sahip bir blok zinciri modülü olan Dilithium'u geliştirdi. Bu, Dilithium'u Komodo ekosistemi üzerine inşa edilen diğer tüm projelerle uyumlu hale getirir.

Yılın ilerleyen saatlerinde Komodo, bir cüzdan ve bir kripto para borsası olan AtomicDEX'i piyasaya sürdü. Bu, eşler arasında ticarete izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ