ABD Temsilciler Meclisi'nin sekiz üyesi, Milli Gelierler Dairesi komiserine bir mektup gönderdi ve ajansın token odaklı airdroplar ve blockchain ağ çatalları hakkındaki rehberini genişletmesini ve netleştirmesini istedi.

Kongre Üyeleri IRS

ABD Temsilciler Meclisi'nin sekiz üyesi, Milli Gelierler Dairesi komiserine bir mektup gönderdi ve ajansın token odaklı airdroplar ve blockchain ağ çatalları hakkındaki rehberini genişletmesini ve netleştirmesini istedi.

Yasa Tasarısı

Temsilciler Tom Emmer, Bill Foster, David Schweikert, Darren Soto, Lance Gooden, French Hill, Matt Gaetz ve Warren Davidson tarafından hazırlanan mektup 20 Aralık tarihlidir ve bu konulardaki mevcut rehberlik seviyesi ile ilgili endişeleri dile getirmektedir. Konu, Nisan ayında yayınlanan ve ABD vergi idaresini, vergi mükelleflerine kriptoyla ilgili yükümlülükleri hakkında bilgi sunumlarını geliştirmeye iten önceki bir mektubun ardından tekrar gündeme geldi. Temmuz ayında Emmer, varlıkları foktan kaynaklanan mükellefler için "güvenli liman" yaratmaya çalışan bir yasa tasarısı hazırladı. Emmer konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

"Bu yılın Nisan ayında kripto para kullanan mükellefler için rehberlik çağrısında bulunarak mektup yazdık ve rehberlik yaptığınızı ve sorduğumuz birçok soruyu ele aldığınızı görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bununla birlikte, bu son kılavuzun birçok yeni soru yarattığını düşünüyoruz. Örneğin ele almak istediği konularla ilgili, yani forklar ve airdroplar. Ayrıca, Bitcoin ve Bitcoin Cash forkundan neredeyse iki yıl ve Ethereum forkundan üç yıl geçtiği için kılavuz bu konuda eksik görünüyor. "

Sorgulanan Şey

Özellikle, grup, "bu önemli yeni teknolojilerin kullanıcıları için potansiyel olarak gereksiz vergi yükümlülüğü ve idari yükler yaratan ve eşitsiz sonuçlar doğuracak" bir yaklaşımı sorguladı.

Mektup aynı zamanda IRS'yi vadeli işlemler, kripto bağlantılı emeklilik hesapları ve faiz yaratan kripto para yatırma işlemleri de dahil olmak üzere kriptoyla ilgili daha geniş ürün ve hizmet ekosistemini incelemeye çağırıyor ve şöyle diyor:

"IRS, vergi mükelleflerine, tüm kripto para işlemleriyle ilgili gelirlerin vergi amaçlı nasıl ele alınacağı konusunda rehberlik sağlamalı"

Grup ayrıca ajansın "stopaj ve vergi bilgisi amaçları için herhangi bir açıklık sağlamadığı" gerekçesiyle başarısızlığa uğradı ve mevcut bilgileri "yerleşik yasa" olarak ele alacak herhangi bir yaklaşım konusunda uyarıda bulundu ve şöyle dedi:

"IRS'nin bu alanı yeni ve gelişmekte olduğunu kabul etmesini ve en son rehberliğin verilmesinden önce makul yorumlara izin vermesini umuyoruz. IRS'ye rehberlik vermeye teşebbüs etmeyi kabul ederken, gelecekle ilgili hazırlık yapmasını umuyoruz."
Özel sorular açısından, mektup aşağıdaki sorulara yer veriyor:

IRS, kripto para birimi ekosistemindeki bu olayların gerçek doğasına daha iyi uyması için airdrop ve forklarla ilgili yaklaşımını netleştirmeyi düşünüyor mu? IRS bu açıklamayı ne zaman vermeyi öngörüyor?

IRS, vergi mükellefinin hakimiyet ve kontrole sahip olduğunu bulmak için bir miktar bilgi ve atılan gerçek pozitif adımların gerekli olduğu forklu varlıklar üzerinde hakimiyet ve kontrol standardını açıklığa kavuşturmak istiyor mu?

IRS, mevcut kılavuzu veya gelecekteki herhangi bir kılavuzu geriye dönük olarak uygulamayı düşünüyor mu veya IRS bildirim ve yoruma tabi önerilen bir kılavuz yayınlayacak mı?

Coin Center'ın iletişim direktörü Neeral Agrawal, mektubu özetleyen bir blog yazısında şu ifadelere yer veriyor:

"Kripto para birimi vergi politikasını doğru yapmak bizim için en büyük önceliktir ve Kongre'nin kullanıcıları için bu kritik konuya adım attığını görmekten memnuniyet duyuyoruz."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ