Kongre öncesi yeni bir yasa tasarısı, düzenleyicilerden blockchain benimseme durumu hakkında büyük bir araştırma yapmasını ve ABD'de benimsenmesini diğer uluslara göre sıralamasını istiyor.

Kongrede, Yeni Bir Yasa Tasarısı ABD

Kongre öncesi yeni bir yasa tasarısı, düzenleyicilerden blockchain benimseme durumu hakkında büyük bir araştırma yapmasını ve ABD'de benimsenmesini diğer uluslara göre sıralamasını istiyor.

19 Mayıs'ta Temsilci Brett Guthrie (R-KY) “ İlerleyen Blockchain Yasası ” nı tanıttı.

Farklı federal kurumlar için yetki alanları mı kuruyorsunuz?

Tasarıda, federal kurumların rolünün yeni tespitini araştırıyor ve anketle görevlendirilen düzenleyicilere şöyle deniyor:

“Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak Federal ajansların yetki alanı ve uzmanlığının kısa bir tanımını geliştirmek için blockchain teknolojisi ile ilgili Federal aktivite araştırması yapın.”

Bu, hangi düzenleyici kurumun neyi işlediğini belirlemek için potansiyel olarak yeni bir netlik oluşturabilir, ancak tasarı, kripto para birimleri veya dijital varlıklardan bahsetmez.

Tasarıdaki mevcut metin, potansiyel olarak örneğin tedarik zinciri yönetimini de içeren eyaletler arası ticarette blockchain kullanımlarına odaklanıyor gibi görünüyor. Guthrie'nin Konut Enerji ve Ticaret Komitesi üzerindeki rolü göz önüne alındığında, blockchain'in enerji sektöründeki kullanım örneklerinin de kendisine hitap etmesi mümkündür. 

Blockchain'i dünya çapında sıralama

Tasarının özellikle ilginç hükümlerinde, Guthrie, blok zincirini benimsemelerinde ABD'yi diğer ülkelere göre sıralıyor ve şunları talep ediyor:

“Diğer ülkelerin, Amerika Birleşik Devletleri'nin blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve benimsenmesi konusunda nerede olduğunu belirlemek için her ülkenin blockchain teknolojisi konusundaki ulusal stratejisinden oluşan en az 10 ve daha fazla olmayan bir özet oluşturmak için yapılan uluslararası bir anket.”

Tasarıyı açıklayan Guthrie, Çin'i bir rakip olarak seçti ve “Amerika bir yenilik ve girişim ülkesi - ve bu şekilde tutmamız gerekiyor. Çin'in bizi geçmesine izin veremeyiz. ”

Çin hükümeti resmi olarak kripto para birimlerine karşı olmasına rağmen, cumhurbaşkanı ülkede blockchain gelişimini teşvik etti. Çin Komünist Partisi yakın zamanda kripto hakkında bir rehber yayınladı . 

Önemli bir şekilde, Çin , para biriminin blok zincirinde dijital bir versiyonunu yayınlayan ilk büyük güç olmaya niyetli görünüyor .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ