Kıdemli bir Güney Koreli hükümet yöneticisi, blockchain VC Hashed'in araştırma şubesine katıldı.

 Kore Maliye Bakanı Blockchain

Kıdemli bir Güney Koreli hükümet yöneticisi, blockchain VC Hashed'in araştırma şubesine katıldı. Kim Yong-beom, geçen yıla kadar Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptığı anavatanında tanınan bir isim. Yong-beom, yerel kripto şirketleriyle bağlantı kurmayı da içeren görevden ayrıldığından beri, danışman sıfatıyla kriptoya girmeyi seçti. Şimdi, bir zamanlar düzenlenmesine yardım ettiği endüstrinin bayrağını dalgalandırıyor.

Hükümet Bakanı Blockchain'i Güçlendiriyor

Bir Kore hükümet yetkilisinin görevden ayrıldıktan sonra blok zinciri teknolojisini desteklemesi sürpriz olmamalı; Sonuçta, ülke dünyanın en teknoloji dostu ülkesidir. Seul sadece dünyanın espor başkenti değil, Kore'nin 5G ve yüksek hızlı interneti benimsemesi de efsane. Bunların tümü, blok zinciri ve kripto kabulü için verimli bir zemin sağlar.

Bu arada Kim Yong-beom, tokenleri yok etmek veya blok zinciri gerektirmeyen şeyleri zorlamak için Hashed'in araştırma bölümüne katılmıyor. Aksine, uzun bir bakış açısına sahip ve teknolojinin ülke ekonomisine onlarca yıldır güç sağlama potansiyelini görüyor. 90'lı yıllarda, Güney Kore, Samsung gibilerin sahneye çıkması ve bir teknoloji devi haline gelmesiyle Japonya'nın elektronik imalat endüstrisinde zemin kazandı.

Güney Kore'deki pek çok kişi, ülkenin kendisini geleceğe hazırlamasına ve bir sonraki teknoloji dalgasını yönlendirmesine izin vererek, blok zincirinin benimsenmesiyle aynı şeyin olabileceğine inanıyor. Yong-beom, “2000 yılının başlarında Dünya Bankası'nda kıdemli bir ekonomist olarak faaliyet gösterdiğimden beri, Kore'nin yeni teknolojiye dayalı küresel bir ekonomik güç merkezi olma olasılığını düşündüm” diye açıklıyor. "Geçen yılın başlarında kamu görevinden ayrıldıktan sonra, genç yeteneklerle tanıştığımda Kore'nin blockchain ve dijital ekonomideki rekabet gücünü duydum."

Bu toplantılardan biri, Hashed'in ev sahipliği yaptığı Kore Blockchain Haftası'ndaydı ve etkinliğin, Yong-beom'un Hashed Open Research ile danışmanlık rolü üstlenmesinin önünü açtığına inanılıyor. Altta yatan teknolojinin kendisinde araştırma yapmanın yanı sıra, kuruluş daha geniş bir şekilde benimsenmesinin yollarını keşfedecektir.

Kim Yong-beom'un Hashed tarihi, ülkenin blok zinciri sahnesi için büyük bir anlaşma olsa da, daha büyük sonuçları da olabilir. Ana şirket Hashed sadece Seul'de değil, aynı zamanda kurucu Simon Kim'in genellikle bulunabileceği Silikon Vadisi'nde de bulunuyor. VC firması, bir dizi ABD merkezli blockchain girişimi için çekler yazdı ve The Sandbox, Aptos ve Archway'i içeren web3 ağırlıklı bir portföye sahip.

Yong-beom, “Uygun düzenlemeler faturalandırılır ve uygulanırsa Kore, ABD ile dijital sektörde potansiyel olarak G2 olabilir” diyor. "Yeni Kore hükümetinin ulusal bir görev olarak 'Temel Dijital Varlıklar Düzenlemesini' seçmesi ve kurumsallaşmayı hızlandırması ilham verici." Hashed Açık Araştırma danışmanı, kuruluşunun “halka açık seminerler aracılığıyla blok zinciri uzmanları ve hükümet yetkilileri arasında yapıcı bir diyalog sağlayabileceğine” inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ