Kakao, Singapur'a genişlemeyi göz önünde bulundurarak Asya'daki kurumsal blok zinciri rekabetine ayak uydurmak istiyor.

Kakao, Singapur'a genişlemeyi göz önünde bulundurarak Asya'daki kurumsal blok zinciri rekabetine ayak uydurmak istiyor.

Genişleme Ne Getirecek?

Singapur'un, Kakao'nun eski blok zinciri platformu Klatyn için küreselleşme gündemi için bir sonraki çağrı limanı olduğu bildiriliyor.

The Korea Herald tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, Kakao, şehir devletinde iki yeni blok zinciri tabanlı kuruluş – Klatyn Vakfı ve Krust – kurdu. Klatyn Vakfı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur, Krust ise blok zincir teknolojisinin benimsenmesi için küresel bir hızlandırıcı olarak hizmet vermektedir.

Kakao, Singapur'daki Klatyn blok zinciri projesinin geniş tabanlı nüfuzunu teşvik etmek için her iki kuruluşu da kullanmayı planlıyor. Ağustos ayının başlarında lansman sırasında misyonunu açıklayan Kakao Vakfı, Klatyn ağını genişletmek için “proaktif ve sistematik” çalışacağını söyledi.

Vakıf, “Ekosistemimizin büyümesini ve teknolojimizin gelişimini hızlandırmak için blok zinciri dünyasının geliştiricilerine ve işletmelerine insanımızın yanı sıra finansal kaynaklarımızı da aktif olarak yatıracağız” dedi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Singapur genişlemesi, Kakao'nun hizmet bakım amaçları için kullanılan bir iyileştirme rezerv fonu da içeren 300 milyon dolarlık blok zinciri geliştirme savaş sandığı tarafından destekleniyor.

Kakao, diğer büyük Güney Koreli holdingler gibi, blockchain teknolojisinde yükselişte. Gerçekten de, KT Corporation Aralık 2019'da Busan'da bir dijital para birimi projesi planlarını açıkladığında, haberler Güney Kore'deki her büyük holdingin blok zinciri tabanlı girişimlere dahil olduğu anlamına geliyordu.

Kakao, kısa süre önce Güney Kore'nin merkez bankası dijital para birimi projesinin pilot uygulaması için bir teklif sundu. Nisan ayında, blockchain geliştirme ekibi ConsenSys, olası bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilotu için Kakao'nun Klatyn ağının özel bir versiyonunu geliştirmeye başladı.

Kore Merkez Bankası'nın Ağustos ayının sonlarında CBDC pilot uygulaması için bir teknoloji ortağı seçmesi bekleniyor. Kakao'nun ayrıca Klatyn Yönetişim Konseyi'nin bir parçası olarak 32 Koreli ve yabancı firma ile ortaklık kurduğu bildiriliyor.

Kakao için hedefin, Asya Pasifik blok zinciri alanında Naver gibi diğer büyük Asya holdinglerine ayak uydurmak olduğu bildiriliyor. Naver, Line blok zinciri projesini yalnızca Japonya'da değil, Güneydoğu Asya'da da genişletiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ