Bitcoin, bugüne kadarki en uzun kayıp serisi olan art arda altıncı hafta kaybı için yolda.

Bitcoin, bugüne kadarki en uzun kayıp serisi olan art arda altıncı hafta kaybı için yolda. Bu modelin onaylanması, muhtemelen dünyadaki en popüler kripto para birimi için ek kayıplara işaret edecek.

Sonuç olarak, verilere göre balinalardan kaynaklanmış olabilecek son düşüşün ardından Bitcoin piyasasına muazzam bir panik geri döndü.

Bu hafta, yatırımcılar artan faiz oranları ve durgun ekonomik kalkınma nedeniyle nakit kurumasını beklediğinden, Bitcoin 2022'deki en hızlı düşüşlerinden birini yaşadı.

Daha geniş Bitcoin pazarı kırmızı bölgede kalmaya devam ediyor.

BTC 34.637 Dolara Düştü

Pazar günkü Coingecko verileri, Bitcoin'in bir önceki haftaya göre %7,5 düştüğünü ve 2022 için en düşük seviyeleri olan 34.637 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (BFGI), kripto para birimlerinin fiyatı düşmeye devam ederken bir kez daha “aşırı korku” seviyesine ulaştı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, dün 23'e kıyasla bu yazı itibariyle 18'lik bir okuma ile Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesinde.

Aslında, metrik, Bitcoin fiyatının 33.000 dolara düştüğü Ocak ayının sonundan bu yana bu kadar korkunç bir şekilde olmamıştı.

Bitcoin için Mart ayının en yüksek seviyeleri hızla aşındı. Kripto para birimi, 2022'deki 47.937 dolarlık zirvesinden %34 daha düşük.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, önceki günkü 23'ten bu yazı itibariyle 18'lik bir notla Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Altı haftalık bir kayıp kaymasının onaylanması, tüccarlara çok karamsar bir sinyal göndermesi ve bir toparlanma için konumlarını düşürmesi muhtemeldir. Bu, daha fazla BTC kaybına neden olabilir.

BTC tek bir ayda 10.000 dolardan fazla düştü ve ayı 40.000 doların altında tamamladı.

 BTC, Federal Rezerv'in faiz oranlarını 75 baz puan yerine 50 baz puan artıracağını açıkladığı en son FOMC toplantısının ardından 40.000 dolara yükseldi. Ancak bu artış kısa sürdü.

Analistler şimdi, ortalama gerçekleşen fiyat olan 28.000 $ kadar düşük bir Bitcoin fiyatı bekliyor. Bu seviyenin kırılması, uzun vadeli BTC sahiplerinin çoğu için kayıplara neden olacak ve potansiyel olarak daha fazla satışı tetikleyecektir.

Hafta sonu grafiğinde BTC toplam piyasa değeri 658 milyar dolar

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi: Cesaret kırıcı

Korku ve Yeşil Endeks tarafından kanıtlandığı gibi, bu fiyat düşüşü genel piyasa hissiyatında bir kaymaya neden oldu. İstatistik, 0 (aşırı korku) ile 100 (aşırı açgözlülük) arasında değişen nihai bulguları gösterir.

Topluluk sosyal medya gönderileri, anketler, oynaklık, işlem hacmi vb. analiz edilerek varlığın duyarlılığı belirlenir.

Bitcoin kayıplarında yalnız değil. Geçen ay, tüm kripto piyasası kapitalizasyonu yaklaşık 400 milyar dolar azaldı.

Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA), son 30 gün içinde en kötü performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Nisan ortasından bu yana Bitcoin korku bölgesindeydi, ancak en son fiyat düşüşleri kripto para birimini akut paniğe itti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ