İtalyan Kızılhaçı, ilk kripto girişimi üç gün içinde hedefini aştıktan sonra yeni tıbbi ekipman satın almak için Bitcoin (BTC) bağışlarını arıyor.

Korona Virüsü İle Savaşta Bitcoin yardımları Giderek Artıyor

İtalyan Kızılhaçı, ilk kripto girişimi üç gün içinde hedefini aştıktan sonra yeni tıbbi ekipman satın almak için Bitcoin (BTC) bağışlarını arıyor.

12 Mart'ta, İtalya’nın Kızıl Haç'ı, koronavirüs ön-denemeleri için önceden tıbbî bir sağlık merkezi satın almak üzere bir BTC bağış toplama kampanyası başlattı.

Kızıl Haç kripto para toplayıcısı üç gün içinde hedefi aşıyor

Sadece üç gün sonra Kızıl Haç, yaklaşık 10.710 $ (10.000 €) hedefine ulaşıldığını ve triyaj öncesi tesisi kurmak için gerekli malzemeleri satın almaya başladığını açıkladı. İlk hedefine bu kadar çabuk ulaştıktan sonra, Kızıl Haç Bitcoin bağış toplama kampanyasını sürdürmeye devam etti.

Yardım kuruluşu, acil durum işaretleri için hayati işaret monitörü olan bir defibrilatör gibi ekipman satın almak için yaklaşık 26.000 dolarlık bir hedef belirledi. Yazım saati itibariyle, yeni kampanya hedefinin % 75,7'sini 55 bağıştan artırmıştır. Kızıl Haç şu ana kadar yaklaşık 20.000 dolar konuşlandırdı. Hollanda Kızılhaçı da BTC bağışlarını kabul ediyor

14 Mart'ta Ethereum tabanlı kalkınma kitle fonlaması platformu Gitcoin, COVID-19 ile mücadeleye katkıda bulunan halk sağlığı girişimlerine en az 50.000 dolarlık hibe fonu vermeyi taahhüt ettiğini açıkladı. Platform, hibeleri finanse etmek için en az 100.000 $ temin etmeyi umuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ