Kripto tabanlı acil durum uygulaması Guardian Circle, koronavirüs krizi nedeniyle aylık indirmelerde büyük bir artış yaşadı.

Korona Virüsü Uygulama İndirmeleri Zirveye Taşıdı

Kripto tabanlı acil durum uygulaması Guardian Circle, koronavirüs krizi nedeniyle aylık indirmelerde büyük bir artış yaşadı.

Projenin verdiği  rakamlara göre, Mart ayında 5150'den fazla yeni kullanıcı uygulamayı indirdi. Bu, barış zamanında dikkat çekmek için mücadele eden üç yaşındaki uygulama için aylık % 2582'lik büyümeyi temsil ediyor. Ocak ayında 300'den fazla yeni kullanıcı kaydoldu.

Ancak mevcut kriz uygulamanın popülerliğinin arttığını görmesine rağmen, projenin geleceğini de tehdit ediyor.

Guardian Circle nedir?

Resmi web sitesi, uygulamanın en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelerde acil müdahale etrafında bir mikro ekonomi oluşturmaya yardımcı olduğunu açıklıyor. Fonksiyonlar arasında panik butonları, çarpışma tespiti, ses arayüzleri ve kalp atış hızı monitörleri yer alır ve bu da coğrafi güvenlikli bir servis alanını kontrol etmek için özel güvenlik ve tıbbi müdahale sağlar. Kullanıcılar, kripto para birimi  GUARD'da ödüllerle teşvik ediliyor.

Guardian Circle'ın kurucu ortağı ve CEO'su Mark Jeffrey acil durum uygulamalarının günlük olarak kullanılmadığını ve bu nedenle kripto para birimi öğesinin kullanıcıların zihninde kalmasına yardımcı olduğunu söyledi:

“GUARD kripto, kullanıcılarımızla etkileşim kurmak için krizle ilgili olmayan bir yöntemdi.”

Ancak sağlık acil durumları indirme sayısını artırırken, krizin ekonomik etkileri uygulanabilirliğini tehdit ediyor.

Daha fazla ortaklık devam ediyor

İleriye baktığımızda Jeffrey, projenin birleşik bir ürün çalıştırmak için bir anlaşma imzalayacakları bir ortak bulduğunu ve umarım yeni girişim sermayesi ilgisini çekmelerini sağlayacaklarını söyledi.

Kullanıcılarının coğrafi dağılımında, Jeffrey üçte birinin ABD'de olduğunu, geri kalanının dünyaya dağıldığını söyledi. Ayrıca, uygulama Hindistan, Myanmar, Pakistan, Brezilya, Mısır ve Irak'ta yüksek konsantrasyonlara sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ