Artık ekonomi koronavirüsten muzdarip olduğundan, Bitcoin binlerce yıl ve Z kuşağı ile daha popüler hale geliyor, Michael Novogratz bir açıklama sunuyor.

Korona Virüsünün Tam da Ortasında Gençler Bitcoin İle İlgileniyor İşte Nedeni

Artık ekonomi koronavirüsten muzdarip olduğundan, Bitcoin binlerce yıl ve Z kuşağı ile daha popüler hale geliyor, Michael Novogratz bir açıklama sunuyor.

Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz, 2000’li yıllarda doğanların ve diğer genç yaş gruplarının neden Bitcoin'i hisse senetleri ve diğer geleneksel varlıklar üzerinde tercih ettikleri hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için Twitter'a gitti.

Hisse senedi piyasaları düşüyor ve S&P 500 ve hatta altın gibi büyük varlıklar COVID-19 virüsü nedeniyle en iyi durumda değilken, Bitcoin 6.000 $ 'ın ortasında sıkı bir şekilde tutuluyor gibi görünüyor.

Mike Novogratz, Fed Reserve tarafından başlatılan ve ekonomiye 2 trilyon dolarlık bir miktarın enjekte edileceği mevcut 'QE sonsuzluk' önlemlerinin (ABD vatandaşlarına Başkan Trump tarafından sunulan 'ücretsiz nakit' ile birlikte) ABD'nin iflasa sürükleneceğini düşünüyor.

Kripto etkileyicileri bu hamle üzerine tonlarca eleştiri getiriyor.

 Genç kuşak - milenyumlar ve Z kuşağı – ile ilgili olarak Novogratz, tüm bu gençlerin  'Bitcoin düzeltir' sloganını kripto topluluğunda giderek daha sık tekrarlayacağını ifade ediyor. Mike Novogratz bunun gençlerin şu anda Bitcoin'e yatırım yapmayı tercih etmesinin nedeni olduğuna inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ