Güney Afrikalı virologlar Korona virüsünün yeni bir varyantına rastladıklarını açıkladılar.

Güney Afrikalı virologlar Korona virüsünün yeni bir varyantına rastladıklarını açıkladılar. Yeni varyantın Delta varyantına göre daha bulaşıcı olduğu iddia ediliyor. Yeni varyant virüsün Hong Kong ve bölgeden gelen turistlerde gözlendiği iddia edildi. Bu gelişmenin ardından Türkiye ve diğer ülkeler bazı ülkelere uçuş yasağı getirdi.

Yeni vatyantın duyurulmasının ardından Bitcoin fiyatlarında bir düşüş yaşanıyor. Bitcoin varyant haberlerinin ardından 54 bin doların altına geriledi. Bitcoin’deki düzeltmeyi Ethereum ve altcoinler de takip etti.

Yeni Varyant Kimi Kaynaklarca “Nu” Olarak Adlandırılıyor

Korona Salgını 2020 yılının Mart ayında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafında küresel pandemi ilan edilmişti. WHO’nun ilanının ardından Bitcoin dahil tüm finansal varlıklarda panik satışları yaşandı ve fiyatlarda düşüşler gözlendi. Bu dönemde Bitcoin 4,000 dolara kadar gerilemişti. Ancak dibi gören Bitcoin Korana döneminde değeri en çok artan finansal varlık oldu.

Bitcoin taraftarları Bitcoin fiyatlarının Mart 2020’de olduğu gibi tekrardan artış trendine gireceğini düşünüyor.

Bitcoin’deki likidasyonda “Efsane Cuma” indirimlerinin de etkili olabileceği iddia ediliyor. Dünya geneli Efsane Cuma kampanyanlar nedeniyle ciddi bir harcama çılgınlığı yaşanıyor. Bu süreçte bazı yatırımcıların ellerindeki Bitcoin’lerin bir kısmını nakde çevirmiş olabilecekleri ileri sürülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ