COVID-19 salgınının küresel ekonomi üzerindeki etkisi şimdiden şiddetli oldu. Her şey azaldığında büyük bir durgunluğa yol açacağı tahmin edilmektedir. ABD'de işçiler giderek öfkelenmeye başladılar.

Koronavirüsü Günlerinde Bitcoin Hodlerları Fiat İçin Selloffa Başlayabilir

COVID-19 salgınının küresel ekonomi üzerindeki etkisi şimdiden şiddetli oldu. Her şey azaldığında büyük bir durgunluğa yol açacağı tahmin edilmektedir. ABD'de işçiler giderek öfkelenmeye başladılar.  Bu, Bitcoin sahiplerinin kripto paralarını nakit para yatırmaya başlaması ihtiyacını yaratabilir.

Global olarak uygulanan evde kalmanın önlemlerinin etkisi, nüfusun büyük bir kısmında korkunç sonuçlar doğuruyor ve kripto para girişimcisi ve Cumhuriyetçi Saray adayı David Gokhstein'a göre, bu, Bitcoin tutkunlarının kripto para birimlerini satmak zorunda kalmasına yol açabilir.

Bitcoin uzun zamandır, çoğunlukla yukarı doğru olan yörüngesi nedeniyle uzun süre dayanmaya değer bir değer deposu ve varlık olarak görülüyor. Bir değer deposu olarak Bitcoin'e tutunan insanlar olarak bilinen "Hodlerlar", ek kazançlar vaadinin bu mali kriz sırasında eldeki nakit ihtiyacından daha ağır basmadığı bir çaresizlik evresine ulaşabilirdi.

Bitcoin Çare Olacak mı?

Bitcoin finansal bir krizden doğduğundan, bir sonraki felaketin giderilmesine yardımcı olacak potansiyel bir araç olarak görülmüştür. Krizin üzerimize geldiği görülüyor, Bitcoin'in bu dönemde oynayacağı rol ilk tahmin edilen şey olmayabilir.

Finansal bir araç ve para birimi olması amaçlanan Bitcoin, bu söylentiden uzaklaştı ve perakende ve satış noktası benimsenmesi için daha az çaba sarf etti.

Bu nedenle, finansal krize karşı mücadele için bir araç olarak rolü fiat'a alternatif olarak değil, belirsiz zamanlarda daha fazla servet elde etmek için bir araç olarak kullanılabilir.

Verenler ve Alıcılar

Bununla birlikte, gerekli araçlar için fiat arayanlara artan satış baskısının Bitcoin pazarı üzerinde büyük bir etkisi olmamalıdır. Gokhstein'a göre, satacak olanlar, kripto paralarını farklı gündemleri ve koşulları olanlar tarafından toplanacak.

 Finansal krizin, özellikle Federal Rezerv'in trilyonlarca dolar basması düşünüldüğünde ekonomiye büyük zarar vereceğine inanan Bitcoin'i satın alacak bir konumda insanlar olacak. Bitcoin, geçmişte hisse senetleri ve doların değer kaybetmesi ile negatif bir korelasyon gösteren bir şeye yatırım yapma fırsatı sunabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ