Tim Draper, dünya hükümetleri tarafından başlatılan 'acımasız' kilitlenmelerin ve para basmanın insanları Bitcoin'e doğru itebileceğine inanıyor.

Koronavirüsü Pandemisi Sırasında İnsanlar Neden Bitcoin’e Yöneldi?

Tim Draper, dünya hükümetleri tarafından başlatılan 'acımasız' kilitlenmelerin ve para basmanın insanları Bitcoin'e doğru itebileceğine inanıyor.

Önde gelen girişim kapitalisti Tim Draper, yeni röportajına göre, dünya hükümetlerinin COVID-19 pandemisinden gelen darbeyi hafifletmek için para bastığını düşünüyor.

Draper, coğrafi sınırların çok anlamlı olmayacağını ve bu da aracısız kripto para biriminin benimsenmesini teşvik edeceğini umuyor.

Korku Virüsten Daha Kötü Olabilir

Milyarder yatırımcı, tüm ekonomileri kapatmanın virüsün kendisinden daha fazla ölüme yol açacağını belirtti. 'Bitcoin Jesus' Roger Ver tarafından da iletilen mesajı, pandeminin keskinleşme eğrisinden endişe duyanlarla iyi oturmadı.

Şu an itibariyle, ölümcül hastalığın yayılmasını önlemek için dünya çapında yaklaşık dört milyar insan kilit altında.

Para basmak yerine Bitcoin

Girişim kapitalisti, temelde dünya ekonomisini 'tanklayan' aynı hükümetlerin, onu kurtarmak için parasal uyarıyı toplayacağına dikkat çekti. ABD Federal Rezervi kısa bir süre önce virüslere çarpan ekonomiyi desteklemek için sınırsız niceliksel genişleme başlattı.

Ve sonra ekonomiyi geri kazandıktan sonra ekonomiyi geri almak için tüm bu parayı basacaklar. Ve şimdi, onu geri almaya çalışırken, bir sürü parayla sular altında kalacaklar ve bu para daha az, daha az ve daha az değere doğru gidecek.

Draper'a göre bu, insanların dolar mı yoksa BTC mi istediklerini ortaya koyacak.

Galaxy Digital'den Mike Novogratz, 2020'nin Bitcoin yılı olabileceğini ifade etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ