Bitcoin yarılanması ve koronavirüs hala medya manşetlerine hâkim. İşte her iki etkinliğin de bitmesini beklerken yapılacak beş şey.

Koronavirüsü ve Bitcoin Fiyatı Hakkında Endişelenmeniz Gereken 5 Şey

Bitcoin yarılanması ve koronavirüs hala medya manşetlerine hâkim. İşte her iki etkinliğin de bitmesini beklerken yapılacak beş şey.

Şunu kabul edelim: İster hevesli bir kripto meraklısı olun, ister bu çiçek açan sektörle biraz ilgileniyor olun, koronavirüs ve Bitcoin (BTC) yarılanması hakkında olasılığından daha fazla hikaye okudunuz, gördünüz veya duydunuz mu? .

Bununla birlikte, bazen insanlar sadece acımasız haber hikayelerinin ve Bitcoin yarılanma tekniklerinin sürekli bombardımanından bir ara vermeye ihtiyaç duyarlar, bu yüzden koronavirüs ve Bitcoin yarığı ile ilgili olmayan yapabileceğiniz beş şey var.

Ellerini kirlet ve bir madencilik teçhizatı kur

Çoğu hobi pahalıdır ve özellikle gerekli malzemeleri satın almak söz konusu olduğunda madencilik bir istisna değildir. Elbette, zahmetsiz bir çaba değil ve düşük bütçeli seçenekler bile bir kişiyi birkaç yüz dolara geri çekecek ve aylık elektrik faturasında bir artış sağlayacak. Ancak tüm koşullar uyumluysa, hobiler gerçekte kar edebilir!

Bu durumda, bir Bitcoin madenciliği ASIC teçhizatı daha ciddi bir yatırım gerektirdiğinden, grafik işleme birimine dayanan bir teçhizat hile yapacak.

Hangi donanımın satın alınacağını, nasıl bir araya getirileceğini ve hangi yazılımın çalıştırılacağını açıklayan çok sayıda nasıl yapılır kılavuzu vardır. Bileşenleri almak ve bir araya getirmek, özellikle kişisel bilgisayar montajı deneyimi olanlar için kolaydır. .

İyi bir oyun kurulumuna sahip olanlar şu anda madenciliğe bile başlayabilir ve sonuçlar olumluysa, madenci gerektiği gibi grafik kartları eklemeye devam edebilir.

Madencilik karlılığı söz konusu olduğunda, birkaç değişken vardır, bu nedenle bir madencilik hesap makinesi kullanarak bir simülasyon çalıştırmak iyi bir fikirdir. Gelecekteki madencilerin ayrıca karma güç, ağ madenciliği zorluğu, ülkelerindeki elektrik fiyatı ve para biriminin fiyatı hakkında bilgi edinmeleri gerekecek.

Opsiyonlar ve margin ticareti hakkında bilgi edinin

Hem opsiyonlar hem de marj ticareti sürekli olarak en karmaşık ve anlaşılması zor ticaret yollarından bazıları olarak tanımlanır. Her biri yüksek riskli / yüksek ödül kategorisine girerek araştırılması en ilginç olanıdır.

Opsiyon sözleşmesi, sahibine belirli bir zaman dilimi içinde önceden belirlenmiş bir fiyattan varlık satın alma ve satma hakkı veren bir sözleşme olarak tanımlanır. Temel olarak alıcıya, bir varlığın fiyatına belirli bir zamanda bahis koyma ve alıcı yukarı veya aşağı gideceğine inanıyorsa bir varlık için arama veya seçenek satın alma yeteneği verir.

Marj ticareti, herkesin mevcut bakiyesinden kredi almasına ve daha fazla ve aşağı yönlü işlem yapmasına izin verir. Bu, tüccarların karlarını çoğaltabilecekleri anlamına gelir, ancak bir cent düştüğünde tüm bakiyelerini kaybedebilirler.

Örneğin, bir yatırımcı 10 kat marjla 1.000 dolarlık bir bakiyeden yararlanmaya karar verirse, o kişi gerçekte hesabına sahip olmadan 10.000 dolar yatırım yapıyor gibidir. Trader doğru çağrıyı yaparsa, kâr on ile çarpılır, ancak piyasa başka bir şekilde sallanırsa en ufak bir kayıp hesabı tasfiye eder.

Bir Bitcoin node’u  çalıştırarak merkezsizleştirin

Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin nodeları ağın omurgasıdır. Madenciler işlemleri işlerken ve yeni bloklar “oluştururken”, nodelar blok zincirinin paylaşılan kaydını tutar. Madencilerin başlangıçta node olarak hareket etmeleri amaçlanırken, madencilik havuzları bu dinamiği değiştirdi.

Nodeların çalıştırılması, nodeların tüm işlemlerin yasal olduğunu doğrulaması nedeniyle Bitcoin ağını korumak için yararlıdır. Web tabanlı bir cüzdan veya hafif bir istemci kullanmak, işlemlerin yapıldığı node’a güvenmekten başka seçenek bırakmaz ve üçüncü taraf işlem yayıncıları, kullanıcının bazı verilerine erişebilir.

Gizlilikle ilgilenenler için, bir node’u çalıştırmak kişinin kendi işlemlerini kontrol altına almanın, gizliliği ve güvenliği iyileştirmenin ve üçüncü taraf hizmetlerine güvenme ihtiyacını ortadan kaldırmanın bir yoludur.

Bir node’u çalıştırmak aslında zor değildir ve bir Raspberry Pi olarak bile kapsamlı bilgi gerektirmez! yapabilir. Bununla birlikte, Bitcoin blok zinciri yazma sırasında yaklaşık 275 gigabayt kapladığı için bol miktarda depolama alanı gerektirir.

Diğer ilginç ileri teknoloji endüstrilerini araştırarak çeşitlendirin

Kripto, bir insanın yapabileceği en fütüristik veya sinirli yatırımlardan biridir, ancak dikkat edilmesi gereken başka önemli sektörler de vardır. Yapay zeka, genetik veri madenciliği ve asteroit madenciliğindeki hızlı gelişmeler, çoğu kripto yatırımcının aklını başlatacak yeni ortaya çıkan alanlardan sadece birkaçı.

COVID-19 nedenlerine bağış yapmak için Bitcoin kullanın

Tarafından getirilen zorunlu kilitlenmeler koronavirüs pandemisi herkesin günlük yaşamını değiştirdi, ancak virüsten doğrudan etkilenenler için bu etki düşünülemez.

Okuyucular fazla bir şey yapamazlar ancak kuralları takip ederler ve evde kalırlar, ancak Satoshis'e birkaç şey ayıracak olanlar gerçek bir fark yaratabilir. İtalyan Kızıl Haçı Mart ayı başında bir Bitcoin bağış toplama başlattı ve sadece üç gün içinde hedefe ulaşıldı.

Yeni bir hedef belirlendi ve ilk sürücüden toplanan fonlar acil müdahale tıbbi postası oluşturmak için kullanıldı. Şu anda aktif olan birçok yeni bağışçı var ve bağış yapmayı muhtaç olanlara yardım etmenin bir yolu olarak düşünebilirler.

Sadece meşgul ol ve olumlu düşün

Bunlar, insanların yaklaşmakta olan yarılanma ve koronavirüs pandemisine karşı zihinlerini çıkarmak için yapabileceği birkaç şeydir, ancak olasılıklar sonsuzdur. Bir öneriniz varsa, bir tweet atmaktan çekinmeyin ve evde siparişlerinizin sona ermesini beklerken bize ne yapıcı şeyler yaptığınızı söyleyin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ