Son zamanlarda, kripto odaklı yatırım şirketi Pantera Capital, kripto borsası Kraken'in Kurucu Ortağı ve CEO'su Jesse Powell ile Bitcoin hakkında konuştuğu bir konferans görüşmesi yaptı.

Kraken CEO

Son zamanlarda, kripto odaklı yatırım şirketi Pantera Capital, kripto borsası Kraken'in Kurucu Ortağı ve CEO'su Jesse Powell ile Bitcoin hakkında konuştuğu bir konferans görüşmesi yaptı.

Bitcoin fiyatı için uzun vadeli potansiyel ile ilgili olarak, Powell şunları söyledi:

"Çoğu insan Bitcoin'i duydu, ancak Bitcoin sahibi değiller. Bitcoin'in geleceğinin ne olduğunu bilmiyorlar. Bence herkes Bitcoin ve Bitcoin'in potansiyelini ve ne kadar harika olduğunu bilseydi, piyasa değeri 1 trilyon dolar olurdu. Hepimiz sadece Bitcoin'e geçip başka bir şey kullanmıyoruz… "

"On yıl sonra, ABD doları deli gibi basılmaya devam edecek. Tamamen değersiz olacak. Kimse istemeyecek. Herkes Bitcoin isteyecek. Ama bunun algılanması nedeniyle fiyatlandırılmad. Hükümetin Bitcoin gelişmeye devam ettikçe farklı durumlarda nasıl tepki vereceği veya gerçekte ne kadar yararlı hale geldiği hakkında riskler veya algılanan belirsizlikler söz konusu.”

Orta vadeli geleceğe gelince, Powell, Bitcoin fiyatının önümüzdeki iki yıl içinde 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor:

“Küresel siyasi ve ekonomik sistemler açısından tamamen benzeri görülmemiş bir zamanda olduğumuza inanıyorum. Bunun dijital para birimine oldukça büyük bir geçiş yapmaya devam edeceğine inanıyorum. Önümüzdeki birkaç yıl içinde muhtemelen 1 BTC'nin 100.000 doları aştığını göreceğiz…

Powell, Bitcoin'i kısa vadede geri tutan tek şeyin, dünyadaki belirsizliğin şu andaki yüksek seviyesinin, birçok insanı en iyi bildikleri şeye doğru çektiğine inanıyor:

“Böyle bir zamanda, çok fazla belirsizlikle, bence insanlar bildiklerine bakıyorlar, ki bu nakit. Kiramı nakit olarak ödemeliyim. Yemeğimi ve tuvalet kağıdımı nakit olarak almalıyım.

 "Uçucu bir varlık tutmak istemiyorlar, ancak uzun vadede iyi bir yatırım olabilir. İnsanlar şu anda çok kısa vadeli düşünüyorlar. Bence bu Bitcoin'e karşı çalışan bir şey."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ