Powell, 2021 Bitcoin tahmini yetersiz kalsa da BTC konusunda yükselişini sürdürüyor.

Kraken CEO

Powell, 2021 Bitcoin tahmini yetersiz kalsa da BTC konusunda yükselişini sürdürüyor.Diğer birçok kripto para yöneticisi, fiyatının Bugatti'nin fiyatına eşit olmasını beklemeseler de Bitcoin konusunda iyimser.

Kraken CEO'su Jesse Powell, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin hakkında yükselişe devam ettiğini söyledi. Ayrıca, bu yıl sonuna kadar bir Bugatti için bir Bitcoin'in yeterli olacağını umduğunu söyledi. Bloomberg röportajcısı Powell'a 2021 tahminini bir Bitcoin'in Lamborghini satın almak için yeterli olacağını hatırlattı.

Powell, 2021 tahminini önde gelen dijital varlık yaklaşık 48.000 dolardan işlem gördüğünde yaptı. Ancak Powell, kripto kışı olmasaydı tahmininin gerçekleşeceğini söyledi. Aralık 2022'ye kadar bir BTC ile bir Bugatti almayı umduğunda ısrar etti.

Mevcut piyasa verilerine göre, Bitcoin yaklaşık 24.000 dolardan işlem görürken, Bugatti otomobillerinin fiyatı 1,9 milyon ila 3,3 milyon dolar arasında değişiyor. Powell, özellikle uzun vadede Bitcoin konusunda hala yükseliş eğiliminde olduğunu ekledi. Her biri 18.000 dolardan satın aldığı BTC'ye sahip olmaktan pişmanlık duymadığını söyledi.

Hiçbir Token Seçilmedi

Kraken CEO'su, temelleri her gün geliştiği için BTC konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Bu nedenle, önde gelen dijital varlığa karşı asla bahse girmezdi. Kraken'in kripto kışına rağmen personelini işten çıkaran kripto borsaları arasında yer almadığını belirtmekte fayda var. Bu, kripto borsasının 3.200 işgücüne sahip olmasına rağmen mali durumunun güçlü olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, şirket sorunsuz olmamıştır. 15 Haziran 2022'de çok sayıda haber kaynağı Powell'ın çalışanlarına sert çıkıştığını ve onların şirketin çalışma kültürüne uygun olmadığını iddia ettiğini kanıtladı. Ünlü medya şirketi New York Times tarafından yapılan derinlemesine bir analiz, Kraken CEO'sunun şirketin zehirli ortamına yol açan bir kültür savaşı başlattığını söyledi.

Geçen ay, bir ABD Hazine soruşturması, San Francisco merkezli kripto borsasının, yaptırım uygulanan ülkelerden kullanıcılar için kripto ticaretini onaylayarak ABD politikalarını göz ardı ettiğini ortaya koydu. Bu ülkeler arasında Suriye, Kuzey Kore ve Küba yer alıyor.

Kripto Yöneticileri ve Bitcoin Yükselişi

Birçok kripto şirketinin CEO'su da Powell'ın Bitcoin hakkındaki yükseliş duygularını paylaşıyor. Ancak Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna kadar bir Bugatti satın almak için yeterli olmasını beklemiyorlar. Bloomberg'in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yakın zamanda Bitcoin'in önümüzdeki üç yıl içinde 100.000 $ karşılığında işlem göreceğini tahmin etmişti.

14 Temmuz piyasa analizinde McGlone, BTC'nin ne zaman dibe vuracağını tahmin edemediğini itiraf etti. Ancak, önde gelen dijital varlığın dibe vurduğunda yükseleceğine inanıyor. Birkaç gün sonra, Galaxy Digital CEO'su Michael Novogratz da Bitcoin'in fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 500.000 dolar olacağını tahmin etti.

BTC'nin benimsenmesinin önemli ölçüde artacağını açıkladı. Mevcut ayı piyasasının, Bitcoin'in daha büyük kitlesel benimseme yolunda yalnızca bir "çarpma" olduğunu ekledi. Bu arada, son kripto rallisi, Ethereum birleşmesine ilişkin iyimserlik soğudukça güç kaybediyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ