Kraken CEO'su Jesse Powell, Bitcoin fiyatı 12 Mart'ta 4.000 doların altına düştüğü için borsada “hedge fonu ve perakende yatırımcıların“ büyük bir akışı ”gördüğünü söyledi.

Kraken CEO

Kraken CEO'su Jesse Powell, Bitcoin fiyatı 12 Mart'ta 4.000 doların altına düştüğü için borsada “hedge fonu ve perakende yatırımcıların“ büyük bir akışı ”gördüğünü söyledi.

Kraken kripto borsası CEO'su Jesse Powell'a göre, her türlü yatırımcıdan büyük miktarda yeni hesap akışı oldu. Eğilim, Bitcoin’in (BTC) 3.600 dolardan 9.000 doların üzerine çıktığı güçlü toparlanma ile çakışıyor.

Powell’ın açıklaması, bu yılın başlarında Coinbase tarafından Bitcoin fiyatı 12 Mart'ta 3.596 dolara düştüğünde talepte bir artış gördüğü benzer gözlemlerle hizalandı.

Veriler hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan gelen talebin Mart ortasından bu yana sürekli arttığını ve Bitcoin yatırımcıları arasındaki duyarlılığın arttığını gösteriyor.

Yeni yatırımcıların akışı ne anlama geliyor?

Bloomberg ile konuşan Powell şunları söyledi:

“Riskten korunma fonları, varlık yöneticileri, perakende yatırımcılar ve günlük yatırımcılardan büyük miktarda yeni hesap akışı gördük. İnsanların uyarıcı kontrollerini aldıklarını ve Bitcoin'e yuvarladıklarını gördük. "

Benzer şekilde, ABD borsası, Robinhood ve Charles Schwab gibi platformlarda perakende tüccarlar arasında ticaret faaliyetlerinde belirgin bir artış gördü.

2020'nin başından bu yana, kurumsal yatırımcılardan Bitcoin'e sermaye girişi, özellikle Grayscale'in Bitcoin Trust ile hızla arttı. Kurumlardan BTC'ye duyulan iştah artışı nedeniyle Powell, yatırımcıların küresel finansal piyasadaki belirsizlik nedeniyle güvenli bir liman varlığı aradığını vurguladı.

Milyarder hedge fonu yöneticisi ve Tudor Investment Corporation'ın kurucusu Paul Tudor Jones, ünlü olarak enflasyona karşı bir sığınak olarak Bitcoin'e yatırım yaptığını söyledi. O zamandan beri, Bitcoin'in bir değer deposu ve uzun vadede potansiyel bir güvenli liman varlığı olarak algılanması gelişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ