Kripto para borsası Kraken'in CEO'su Jesse Powell, hükümetin Tornado Cash'e yönelik yaptırımlarını eleştirdi ve bunu "aceleci" bir yanıt olarak nitelendirdi.

Kraken CEO

Kripto para borsası Kraken'in CEO'su Jesse Powell, hükümetin Tornado Cash'e yönelik yaptırımlarını eleştirdi ve bunu "aceleci" bir yanıt olarak nitelendirdi. 16 Ağustos'ta Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda Powell, düzenleyici yaptırımların iyi düşünülmediğini ve bunun Terra  LUNA çöküşünden sonra yatırımcıları korumak için "kör bir yanıt" olduğunu da sözlerine ekledi.

Powell'a göre, Tornado Cash hizmeti ifade özgürlüğü ile eşitlenebilir ve yaptırımların anayasal bir engelden sağ çıkıp çıkmayacağı sorgulanabilir. Powell, “Şeffaflık, insanların neler olup bittiğini kendileri değerlendirebilecekleri zamandır” dedi. UST ve LUNA'nın çöküşüne 'kör bir tepki' gibi. Düzenleyiciler yatırımcıları korumak için aşırı tepki gösteriyor.” açıklama yaptı.

Kraken Yaptırımlara Uyacak Mı?

Yaptırımlara rağmen Powell, buna rağmen Kraken'in Tornado Cash ile bağlantılı adreslerden gelen işlemleri engelleyeceğini belirtti.

Powell, “Tornado ile ilgili herhangi bir adresten para çekmeyi yasaklayacağız ve muhtemelen bir Tornado adresinden tüm fonları donduracağız” dedi.

Powell, bireylerin “mahremiyet hakkı” olduğunu, hükümetin Tornado'daki eylemleriyle ortadan kaldırdığı bir unsur olduğunu söyledi. Bu, Hazine'nin Tornado Cash'e yaptırım getirmesinden sonra geldi. Powell, platformu etkili kara para aklama karşıtı kurallar oluşturmamakla suçladı.

Hazine yaptığı açıklamada, "Hazine, ABD'deki kurbanlara karşı işlenenler de dahil olmak üzere siber suç gelirlerini aklayan Tornado Cash'e yaptırım uyguluyor" dedi. İfadeler kullanıldı. Yeni bir araştırma, Tornado Cash'in Ethereum'da aklanan fonların yüzde 75'ini aldığını ortaya koydu.

Topluluğun bir bölümü Kwon'un ücretsiz olduğunu belirtti ancak Tornado Cash geliştiricisi gizliliği artırmaya çalışırken kod oluşturduğu için tutuklandı. Terra çöküşünün yatırımcıları korumak için düzenlemeler yapma hareketlerini hızlandırdığı söylenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ