Kraken, Bitcoin'in “agresif volatilitiye” dönmeden önce Eylül için negatif bir performans üreteceğini tahmin ediyor.

Kraken Raporu’ndan Bitcoin İçin “Unutmayın” Vurgusu – İşte Ayrıntılar

Kraken, Bitcoin'in “agresif volatilitiye” dönmeden önce Eylül için negatif bir performans üreteceğini tahmin ediyor.

Eylül ayı tehlike işareti

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Ağustos 2020 volatilite raporunda, Eylül ayının Bitcoin (BTC) için aşırı derecede negatif getiri sağlayacağını öngördü.

Rapor, tarihsel olarak Eylül'ün Bitcoin'in en kötü performans gösteren ayı olduğunu ve ortalama getirinin % -7 olduğunu belirtiyor.

Kısa vadeli düşüş görünümüne rağmen, rapor, Bitcoin'in arzının rekor bir payının 12 aydan uzun bir süredir hareket etmemesi de dahil olmak üzere bazı umut ışığı durumları tespit ediyor. Kraken, tarihsel olarak, bu dinamik yapının yeni bir boğa piyasasının habercisi olduğunu ifade ediyor.

Rapor, piyasalar volatilite için Temmuz ayının yerel düşük veya "bastırılmış seviyesinden" uzaklaştıkça Bitcoin'in agresif volatiliteler yaşayacağını da ekliyor.

Geçmişte on iki kez, Bitcoin'in yıllık volatilitesi, ortalama olarak % 140'a tırmanmadan ve 94 günde % 196'ya geri dönmeden önce % 15 ile % 30 arasında dibe vurdu. 24 Temmuz'da belirlenen % 23'lük düşük volatilitenin üzerinden Ağustos sonu itibariyle 38 gün geçti, volatilite % 44'e yükseldi ve fiyat artışı % 25 şeklide gerçekleşti.

Rapor, "Dolayısıyla tarih, önümüzdeki aylarda daha yüksek volatilite ve kazançlar için bolca yerimiz olabileceğini gösteriyor" diyor.

Volatilite nasıl olacak?

Kraken ayrıca, Eylül ayının tarihsel olarak ortalama olarak en zayıf volatiliteyi ürettiğini ve BTC'nin 2020'nin en az dördüncü çeyreğine kadar hızlanmış volatiliteyi görmeyebileceğini öne sürüyor.

Rapor, Ağustos ayının aynı zamanda Bitcoin'in altın ile korelasyonunun, keskin bir şekilde 0.25'e düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.97'ye yükseldiğini kaydediyor.

 Bitcoin benzer şekilde Ağustos ayı boyunca S&P 500 ile yüksek korelasyon üretti. Yerel zirveyi 0.84'e yükselttikten sonra, BTC ile S&P 500 arasındaki korelasyon eksi 0.02'ye düştü ve Bitcoin'in eski piyasaların meta trendinden uzaklaşıyor olabileceğini düşündürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ