Bitcoin, 4. çeyrek ortalamasına ve önceki yılların geçmişinden elde edilen medyan getirilere göre 100 bin dolara yakın yükselebilir.

Kraken Raporu, Tarihi Verilere Dayanarak Bitcoin

 Bitcoin, 4. çeyrek ortalamasına ve önceki yılların geçmişinden elde edilen medyan getirilere göre 100 bin dolara yakın yükselebilir.EIP-1559 ile Ethereum ücret oynaklığı azaldı, ancak DeFi ve NFT etkinliğinde bir azalma, yükseltmenin deflasyonist eylemini iptal edebilir.

Embriyo günlerinden beri, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri, hem meraklılardan hem de şüphecilerden çok çeşitli fiyat tahminleri aldı. Günlük işlem hacmine göre önde gelen kripto değişim platformlarından biri olan Kraken, trend belirleyici Bitcoin'in (BTC) yıl sonundan önce 100.000 $'ı dürtebileceğine inanıyor.

Yakın zamanda yayınlanan raporunda önceki yıllara ait verilere atıfta bulunan Kraken, BTC'nin her yılın 4. çeyreğindeki fiyat artışını vurguluyor. Borsanın dediği gibi, bu dönem her zaman “sırasıyla yüzde +119 ve yüzde +58 ortalama ve medyan getiri” çekti.Bu eğilime göre, BTC, ortalama getiri durumunda yılı 100.000 dolara yakın bir fiyatla kapatabilir.

Kraken'in belirttiği gibi, BTC'nin 43.800 $' lık çeyrek sonu kapanış fiyatında, 2021'in 4. çeyreğinde +% 119'luk bir getiri, BTC'yi kabaca 96.000 $ 'a koyacaktır.

Bitcoin Aralık Ayına Kadar 100 bin Doları Aştı

Bununla birlikte, medyan getiriler hakim olursa, Bitcoin yılı 70.000 dolarda bitirebilir. Verilerimiz, amiral gemisi kripto para biriminin bu Ekim ayında daha önce Nisan ayında gördüğü en yüksek seviyelere ulaştığını gösteriyor. BTC, bu yazı itibariyle 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 56.502 dolardan el değiştiriyordu.

Özellikle, Kraken'in yükseliş raporu, Bitcoin'i Aralık ayına kadar 135 bin dolar olarak tahmin eden ünlü anonim kripto analisti PlanB'ninkiyle neredeyse aynı. Duyarlılıklar, JPMorgan'ın enflasyondan korunma olarak dijital varlığa artan yatırımcı ilgisini gösteren bir raporla da destekleniyor.

 Bitcoin ve Ethereum pompalarının gelen, PlanB liderliğindeki çoklu analizleri şunları gösteriyor:

Bununla birlikte, ünlü hedge fon yöneticisi Michael Burry ve altın uzmanı Peter Schiff gibi kripto şüphecileri, kripto para birimlerinin yakında patlaması gereken başka bir balon olduğu inancını sürdürüyorlar. Ekonomist Steve Hanke gibi diğer analistler, açgözlülük endeksi arttıkça Bitcoin'in nihai çöküşü konusunda uyarıyor.

Ethereum Ve Ağ Gaz Ücretleri

Bunun dışında, Kraken raporu 1. sıradaki Ethereum'u (ETH) kapsıyordu. Borsa, EIP-1559 yükseltmesinin Ethereum ücretlerinin değişken doğası üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu kaydetti. Ek olarak, Ether'in günlük yakma ve müteakip deflasyonist eylemi, çoğunlukla NFT'ler ve merkezi olmayan borsalarla ilgili yüksek faaliyetlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, ikisinde bir düşüş, “ETH'nin daha az enflasyonist olmasına ve ardından kripto varlığına olan talebi geçici olarak yumuşatmasına” neden olacaktır.

Yükseltmenin uygulanmasından bu yana, verilerimize göre ETH, yazma zamanında yaklaşık 2.818 dolardan 3.581 dolara yükseldi. Binlerce ETH yakıldı ve kıtlıkla birlikte tokenin değeri arttı.

Bununla birlikte, Çinli gazeteci Wu Blockchain'in belirttiği gibi, Ethereum gaz ücretleri, beklendiği gibi EIP-1559 yükseltmesi tarafından değiştirilmedi. Madenciler, standardın konusu olan bir "temel reklam önceliği ücreti" belirtmezler. Bu, Ethereum'un yükseltmesinin yalnızca ücret öngörülebilirliğini artırdığını gösteriyor. NFT ve DeFi çılgınlığından kaynaklanan tıkanıklık nedeniyle Ethereum'un gaz ücretleri yüksek kalıyor. Bununla birlikte, çok beklenen ETH 2.0, ağ bant genişliğini ve düşük gaz maliyetlerini önemli ölçüde artırması beklenen parçalamayı içerecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ