Kraken ve US SEC, borsanın Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto para stakingini durdurmasını gerektiren bir anlaşmaya varır.

Kraken, SEC İle Anlaşmak İçin Bitcoin ve Ethereum Madenciliğini Kapatacak - Bu, Yatırımcılar İçin ABD

Kraken ve US SEC, borsanın Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto para stakingini durdurmasını gerektiren bir anlaşmaya varır.
Brain Armstrong ve Charles Hoskinson gibi önemli figürler, kripto para staking'in artıları ve eksileri hakkında iki kuruş veriyor.

ABD menkul kıymetler ve takas komisyonları ile önde gelen kripto para borsası Kraken arasındaki son gelişme, kripto para birimi topluluğunun üyeleri arasında dijital para birimlerinin stakinginin geleceği hakkında önemli bir konuşmayı ateşledi.

Son raporlara göre, hem SEC hem de kraken borsası, borsa platformunun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki staking operasyonlarını durdurmayı kabul etmesinden sonra anlaşmaya vardı.

Borsada kripto staking'e katılan Kraken müşterileri için, pazara staking yoluyla erişmeyi tercih eden müşterilerin faaliyetlerini engelleyeceğinden, hareket uzun vadede onlara hizmet etmeyebilir.

Basına kapalı yapılan görüşmede taraflar anlaşmaya vardı. SEC'in söz konusu toplantıda bir anlaşma üzerinde oy kullandığı bildirildi. Hem SEC hem de Kraken'in sözcüleri medya kuruluşlarıyla konuşmayı reddederken, Coindesk anlaşmayla ilgili bir duyurunun daha sonra gelebileceğinden bahsediyor.

Kraken'in kripto kredi ürünü %24 getiri sunuyor ve şu anda sunduğu staking hizmetleri kapsamında. Kraken'in staking hizmeti, müşterileri APY'de %20 ile ödüllendiriyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kripto Para Stakinginin Geleceği Nedir?

Basın zamanında, herhangi bir resmi makam tarafından ABD'de kripto para staking hakkında pek bir şey söylenmedi, ancak Coinbase CEO'su Brain Armstrong konuyla ilgili bir dizi endişe verici tweet attı.

Armstrong, SEC'in ABD'deki perakende müşteriler için kripto stakingini durdurduğuna dair söylentiler olduğunu belirtiyor. Ona göre, SEC devam ederse, ülke için korkunç bir yol olacak.

YSK'nın da yaptırım yolu ile düzenleme yoluna gitme kararı alması olumlu sonuç vermeyecektir. Diğer ülkelerde daha dostane politikalar aramak için yalnızca ülke dışına kripto para birimi firmaları gönderecek.

Coinbase CEO'su için staking, pazar için önemli bir yeniliktir. Staking ile müşteriler, üçüncü şahıslar olmadan doğrudan açık kripto ağlarına katılabilirler. Staking, daha fazla ölçeklenebilirliğe, güvenliği artırmaya ve karbon ayak izlerinde azalmayı hızlandırmaya yardımcı olur.

Bu arada, Cardano'dan Charles Hoskinson konuşmanın diğer ucunda. Brain Armstrong'dan farklı olarak Hoskinson, kripto staking'in, özellikle de Ethereum staking'in göründüğü kadar umut verici olmadığını savunuyor.

Ethereum staking sorunludur. Varlıklarınızı, getiri elde etmeleri için bir başkasına geçici olarak vermek, düzenlemeye tabi ürünlere çok benzer. Eğik çizgi ve bağlar o kadar iyi değil. Gözaltı dışı sıvı staking ise 13 yıldır kullandığımız maden havuzları gibidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ