Yeni bir borç verme uygulaması Klaytn var ve ağın iki milyon kullanıcısıyla oldukça başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Krew Defi Accelerator, İlk dApp KLAP ile Puanlarını Aldı

Yeni bir borç verme uygulaması Klaytn var ve ağın iki milyon kullanıcısıyla oldukça başarılı olduğunu kanıtlıyor. Lansmandan bu yana dört gün geçti ve Klaytn Borç Verme Uygulaması (KLAP), kilitli toplam değere (TVL) dayalı olarak ağdaki en popüler ikinci dApp oldu. Platform, kullanıcıların WBTC gibi varlıkları yatırmasına ve düşük bir APR için sabit para ödünç almasına olanak tanır. Gözaltına alınmayan tasarım, defi ethosuna bağlı kalarak merkezi arıza noktalarını ortadan kaldırır.

TVL, kripto varlıklarının değişen fiyatından, kilitlenme ödüllerinin sağlanmasına ve önyüklemenin benimsenmesine kadar çok sayıda faktör nedeniyle yükselip düşebilen bir ölçümdür. Bununla birlikte, bir ağdaki merkezi olmayan protokollerin popülerliğini rakiplerine göre ölçmek için makul derecede doğru bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Bu kıyaslamayı kullanan piyasa veri sitesi Defi Llama, KLAP'yi TVL'de 48 milyon ABD Doları olarak kaydederek, onu KlaySwap'tan sonra en popüler ikinci Klaytn uygulaması haline getiriyor.

Hiçbir Yerden Gelmeyen Para Piyasası

Bir hafta önce kimse KLAP'ı duymamıştı. 24 Haziran'da platform gizli moddan çıktı ve birkaç saat içinde TVL'de 100 milyon dolara ulaştı. Kullanıcılar, UX'i ekibinin kalibresiyle eşleştirilen Klaytn'deki saygın bir borç verme protokolünün cazibesi ile birlikte sunulan token teşviklerinden etkilenerek platforma akın etti.

KLAP, Klaytn ekosistemini büyütmeyi amaçlayan bir risk sermayesi girişimi olan Krew tarafından finanse edilen ilk projedir. Görevi, defi'yi desteklemektir ve KLAP'ın performansı devam edecek bir şeyse, bu hedefe ulaşma yolundadır. Klaytn blok zinciri, köprüsünün yalnızca bir hafta içinde birinci katman ağına 50 milyon dolar gönderildiğini gören Synapse Protokolü tarafından desteklenen popülerlikte bir canlanma görüyor.

Diğer tarafta, fonlarını park etmek için bir yer arayan kullanıcılar, şimdi Klaytn'deki bir numaralı para piyasası olan KLAP'ın beğenisini kazandı. Erken kullanıcılar, herhangi bir platformun başarısının ayrılmaz bir parçası olsa da, bunları, önyükleme ödülleri azaldıktan sonra uzun süre kalacak olan uzun vadeli kullanıcılara dönüştürmeye ihtiyaç vardır. Bunu başarmak için KLAP bir lockdrop programı geliştirmiştir. 1-12 ay boyunca USDC, USDT, DAI, WBTC, WETH veya KLAY yatıran kullanıcılar, 1.5 milyon dolarlık KLAY ve 30 milyon KLAP tokeni almaya hak kazanacak. Bu son hüküm, toplam KLAP arzının %30'unu oluşturmaktadır.

KLAP ekibi, Klaytn'daki en iyi dApp olma hedefini belirlerken, Krew, beslenecek bir sonraki olağanüstü projeleri finanse etmeye odaklanacak. Tam bir merkezi olmayan finans ilkel yığını için yapı taşları olarak hizmet edecek “tam legoları” belirlemek ve desteklemek istiyor. Bu konuda başarılı olursa, Klaytn, en iyilerine karşı kendini koruyabilen bir EVM olma konusunda somut bir şansa sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ