Ödeme teknolojisi şirketi Visa Pazartesi günü yaptığı açıklamada, takas edilemez token (NFT) ticareti dünyasına girerken bir CryptoPunk satın aldığını duyurdu.

Ödeme teknolojisi şirketi Visa Pazartesi günü yaptığı açıklamada, takas edilemez token (NFT) ticareti dünyasına girerken bir CryptoPunk satın aldığını duyurdu.

Visa’dan NFT Adımı

Visa, geçen hafta yaklaşık 150.000 dolara CryptoPunk 7610'u satın aldı. CryptoPunks, 2017 yılında Larva Labs tarafından başlatılan orijinal NFT'ler olarak kabul ediliyor. Bunlar, uyumsuzların ve eksantriklerin 10.000 piksel sanat görüntüsünden oluşan bir koleksiyon. Her CryptoPunk kendi kişiliğine ve benzersiz özellik kombinasyonuna sahiptir.

Visa'nın kripto başkanı Cuy Sheffield, The Block'a verdiği röportajda, "CryptoPunks'ın ticaretin geçmişini, bugününü ve geleceğini çizebilen ve kutlayabilen eserler koleksiyonumuza harika bir katkı olacağını düşündük."

Sheffield, Visa'nın sanat koleksiyonunun bir parçası olarak, eski kağıt kredi kartları ve tacirlerin elektronik satış noktası terminallerinin ortaya çıkmasından önce kredi kartı işlemlerini kaydetmek için kullandıkları bir cihaz olan mafsal avcıları da dahil olmak üzere ticaretle ilgili birçok eski parçaya sahip olduğunu söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Visa'nın koleksiyona neden bir CryptoPunk eklediği sorulduğunda Sheffield, CryptoPunks'ın "NFT teknolojisine ve NFT ticareti dalgasına öncülük ettiğini" ve bu yüzden Visa'nın bir NFT sahibi olmak istediğini söyledi. Tarihsel bir NFT projesi olduğu göz önüne alındığında, kararın genel olarak CryptoPunks hakkında olduğunu söyledi.

 Sheffield, Visa'nın CryptoPunk'ı satın almak için Anchorage Digital ile çalıştığını, yani Anchorage'ın işlemi kolaylaştırdığını ve Visa için NFT'yi muhafaza ettiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ