Büyük reklam ağlarındaki yasaklar göz önüne alındığında, gelişen kripto endüstrisi adapte olmaya zorlandı.

Kripto Alanında Gereksiz Yenilikler mi Var?

Büyük reklam ağlarındaki yasaklar göz önüne alındığında, gelişen kripto endüstrisi adapte olmaya zorlandı. Alandaki reklam verenlerin talebini karşılamak ve reklamları daha hedefli ve ilgili hale getirerek kripto merkezli yayıncıların kazancını artırmak için diğer birçok pazarlama ve halkla ilişkiler ajansı ile birlikte birkaç kripto merkezli ağ oluşturuldu. Bir kripto reklam ağı olan Coinzilla CEO'su Tiberiu Stingaciu, şunları söyledi:

“Niş bir sektör olan kripto reklamcılık endüstrisi öncelikle büyük fin-teknoloji yayıncılarıyla ortaklıkları sağlamlaştırmaya odaklanıyor. Bu, reklamverenlerin ulaşabileceği potansiyel kitlenin genişletilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda, programlı reklamcılık, GZT ve reklam kampanyalarının genel optimizasyonu gibi teknolojik olarak daha gelişmiş reklamcılık araçlarına çok fazla çalışma yapılmaktadır. ”

 Reklam şirketleri ve hatta yayıncılar bu kısıtlamaları aşabilir ve hatta kendi başlarına yenilik yapabilirken, reklam endüstrisindeki sorunlar kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi dünyasının çok ötesine uzanıyor. Sektörün Google ve Facebook gibi BT devleri tarafından merkezileştirilmesi, gerçek tehdit oluşturan herhangi bir rekabetin olmamasına ve iyileştirme çabalarının hiçbir nedenine yol açmadı. Bununla birlikte, bazı blockchain projeleri, reklamverenlere, yayıncılara ve reklam kitlesine büyük fayda sağlamak için cazip yollar bulmaya çalışarak önemli değişikliklerin yapılması için bir teşvik yaratmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ