Kripto para alanındaki iki firma, ödenmemiş faturalarda milyonlarca dolar ile ilgili yasal kayıtlarda bulunuyor.

Kripto Alanında İlginç Dava Bakalım Nasıl Sonuçlanacak?

Kripto para alanındaki iki firma, ödenmemiş faturalarda milyonlarca dolar ile ilgili yasal kayıtlarda bulunuyor.

30 Eylül 2019'da Londra merkezli ödeme şirketi Digital Capital, kredi kartı yazılımının geliştirilmesi ve bakımı için ödenmemiş faturalarda 2,4 milyon lira (kabaca 3,1 milyon dolar) ödeme yapmadığı iddiasıyla Genesis Mining'e dava açtı.

Şimdi, Genesis Mining Iceland, 9 Mart tarihli Law360'ın raporlarına göre, Digital Capital'in “çevresel işlevsellik” ötesinde yeteneklere sahip yazılımlar sunamadığını iddia ediyor.

Yasal işlemler, 2018'de bir kripto para banka kartı platformu başlatmak için iki şirket arasında şimdi çözülmüş bir ortaklık ile ilgili.

Genesis Dijital Capital’e Karşı Dava Açıyor

Digital Capital'e göre Genesis, Bitcoin (BTC) fiyatının % 84'ünü yaklaşık 20.000 $ 'dan 3.200 $' a düşüren 2018 ayı piyasası sonucunda finansal zorluklar yaşamaya başladıktan sonra Kasım 2018'den itibaren ödemeleri durdurmaya karar verdi.

Firma, Genesis'in anlaşmadan vazgeçme kararının 2,4 milyon lira borcu doğurduğunu ve gelecekteki 2022'ye kadar sürecek olan kârını kaybettiğini iddia etti. Digital Capital, 6 milyon lira (kabaca 7,8 milyon dolar) hasar istedi.

Genesis, geçtiğimiz yılın sonlarında ödeme şirketine karşı bir dava açarak, sonuçta sağlayamadığı platform için Digital Capital'e ödediği parayı geri kazanmaya çalışarak yanıt verdi.

Savunmada Digital Capital, projenin gecikmelerinin Genesis'in gerekli teknik belgeleri sağlamadaki başarısızlığından kaynaklandığını iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ