Kripto para alanında çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerine şahit oluyoruz.

Kripto para alanında çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerine şahit oluyoruz. Bu nedenle zaman zaman Bitcoin ve kripto para alanındaki dolandırıcılık yöntemlerini paylaşmakta faydalar olduğunu düşünüyoruz. Böylelikle okuyucularımızın en azından bu noktada daha dikkatli adımlar atması sağlanmış olacak.

Öncelikle cazip bir teklif ile karşılaşıyorsanız ve bu karşılaştığınız teklif karşılığında sizden kredi kartı ve kimlik gibi kritik bilgiler isteniyorsa siber saldırganlar ile karşı karşıya olduğunuzu unutmamanız gerekiyor.

Yüksek miktarda kar vaat eden sistemlerde özellikle kripto paralara yönelik olarak bir yatırım dolandırıcılığının yapıldığını görmekteyiz Bu yöntem kripto para dünyasında son derece etkin bir şekilde kullanıldığı için özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Kimi zaman yapılan dolandırıcılıklarda sahte kurum hesaplarının kullanıldığını da görmekteyiz. Burada kamu kurumları ile şirketlerinin ismi kullanılmakta ve açılan sahte hesaplar ile kredi kartı bilgileri çalınabilmektedir.

Kripto para dünyasında zaman zaman sahte arkadaş dolandırıcılığı ile de karşı karşıya kalınabiliyor. Arkadaşlık yoluyla güven kazanan dolandırıcıların kişisel bilgileri ele geçirerek daha sonra para istedikleri de görülüyor.

Son olarak piyango dolandırıcılıklarının da yapıldığına zaman zaman şahit olunuyor. Özellikle ödül kazandığınızı ifade ederek bu ödülü almak amacıyla sizden para isteyen yöntemlere karşı özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Neticede teklifler çok cazip olabilir ancak uyanık ve tetikte olmanın faydası var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ