Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) şu anda kripto pazarının toparlanmasını sağlıyor. Kripto analisti Altcoin Sherpa, ETH için önemli bir dalgalanma olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), şu anda bir kez daha yeşilde oldukları için kripto pazarının toparlanmasını sağlıyorlar.

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto olan ETH, büyük bir yükseliş momentumu akışı yaşıyor ve bazı güç belirtileri göstermeye başladı. ETH ayrıca yakın zamanda 1.281 dolarlık direnci kırdı ve bu da kripto analisti Altcoin Sherpa'nın ETH için önemli bir dalgalanma olduğuna inanmasına neden oldu.

Ethereum / TetherUS 1D (Kaynak: CoinMarketCap)

17 Haziran'da Twitter'da Altcoin Sherpa, “Önümüzdeki haftalarda 1.700 – 1.900 dolar gibi bir şey göreceğimizi düşünüyorum. Bu bir makro geri dönüşü DEĞİL, bence sadece başka bir ayı piyasası rallisi. Üstel hareketli ortalamalar, Mart ayının sonundan bu yana ilk kez dört saatlik grafikte yükselişe geçti.”

CoinMarketCap'e göre ETH, son 24 saatte fiyatta %7,14'lük bir artışın ardından şu anda 1.534,49 dolardan işlem görüyor. Fiyat, Altcoin Sherpa'nın yapacağına inandığı şeyi yaparsa, altcoin için potansiyel artış neredeyse %40'tır.

Ayrıca, ETH/BTC çiftinin, altcoinler için çok iyi olabilecek ani direncini yok ettiği gerçeğine de dikkat çekti. ETH/BTC çifti için bu yükseliş eğilimi, alternatif para birimlerinin büyük olasılıkla Bitcoin'den daha iyi performans göstermek üzere olduğunu gösterebilir.

ETH geçen hafta yaklaşık %40.64 arttı. Altcoin'in 24 saatlik işlem hacmi de yaklaşık %63.01 artarak şu anda 30.613.280.885$'da duruyor. Piyasa değeri açısından, ETH 186.803.935.671 dolar.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ