63.000'den fazla takipçisi olan bir kripto pazar analisti, işlemlerinin gerçekte olduğundan daha başarılı olduğu izlenimini vermek için çok sayıda ekran görüntüsünü çektiği iddia edildi.

Kripto Analisti Fotoşop İle Suçlanıyor

63.000'den fazla takipçisi olan bir kripto pazar analisti, işlemlerinin gerçekte olduğundan daha başarılı olduğu izlenimini vermek için çok sayıda ekran görüntüsünü çektiği iddia edildi.

“King” takma adından geçen bir Twitter kullanıcısı, Twitter'da kendi kendini ilan eden “# 1 kripto para birimi analisti” Jacob Canfield'ın performansını tasvir eden görüntüleri manipüle ettiğini iddia ettiği iddia edilen 14 Mart'ta ekran görüntüleri yayınladı.

Ticaret performanslarının 10'dan fazla ekran görüntüsünü değiştirmekle suçlanan kripto analisti

Twitter'daki “mafya zihniyetine” yanıt veren Jacob Canfield, 13 Mart'tan itibaren silinmiş bir gönderide Twitter'a “daha iyi görünmelerini sağlamak” için yayınlanan “bir avuç esnaf” fotoğrafını halka itiraf etti. Fotoşop "bir daha asla olmayacak."

Bununla birlikte, 14 Mart'ta King, Canfield'ın iddia edilen getirilerini 7 Bitcoin'den (BTC) 15.59 BTC'ye değiştirmek için bir ekran görüntüsünü değiştirdiğini belirten ekran görüntüleri yayınladı.

Mesaj ayrıca Canfield ve King arasında gönderilen ve Canfield'ın 7 BTC kârını 15.59 BTC'ye değiştirmek için fotoğrafların kullanılmasını samimi bir şekilde itiraf ettiği mesajların ekran görüntülerini de içeriyordu. King, manipüle edilmiş 10'dan fazla ekran görüntüsünün kanıtına sahip olduğunu iddia ediyor.

Drama son 24 saat içinde arttı ve King Canfield'ın premium abonelik grubu Signal Profits'i çözmesi karşılığında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile temas kurmamayı teklif etti.

15 Mart'ta King, kendisi ve tüccar arasında daha fazla diyalogun ekran görüntülerini yükledi; Canfield, King'i ona şantaj yapmakla suçladığını iddia etti.

Borsada, King tekrar tekrar Canfield'ın grubunu silme teklifine bir alternatif düşünmeye açık olduğunu belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ