Santa Rally'yi hala kaçırıyor olmamız dışında kripto alanı için büyük ölçüde heyecan verici bir yıl oldu.

Kripto Analisti Lark Davis

 Santa Rally'yi hala kaçırıyor olmamız dışında kripto alanı için büyük ölçüde heyecan verici bir yıl oldu.Kripto analisti Lark Davis, 2022'de boğa koşusunu tanımlayacak bazı önemli değişiklikleri açıklıyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, son trendle zor görünen Santa rallisini beklerken son fiyat oynaklığına yakalandılar. Bitcoin (BTC) şu anda 50.000 doların üzerine çıkma girişiminde sert bir dirençle karşı karşıya. Bununla birlikte, 2022'ye girerken piyasa analistleri hala olumlu.

Popüler kripto analisti ve yatırımcısı Lark Davis, 2022 için sekiz büyük Bitcoin ve kripto tahminini veriyor. Dolayısıyla, bu noktada parmaklarınızı kripto alanına daldırmayı düşünüyorsanız, bu göstergeler yardımcı olacaktır.

1. ABD, Bir Spot Bitcoin ETF'sini Onaylayacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenlenmiş bir pazarda kripto ürünlerine sahip olmaya biraz alışıyor. ABD SEC vadeli işlem ETF'sini onaylamasına rağmen, Bitcoin spot ETF'sine olan talep yüksek olmaya devam ediyor. Fidelity Investments gibi en etkili şirketlerden bazıları, spot Bitcoin ETF'yi piyasaya sürmek için acele ediyor.

Bu nedenle Lark Davis, 2020'de ABD'de bir Bitcoin spot ETF'sinin geleceğine inanıyor. Neden bu kadar önemli? Eh, tek başına ABD, küresel hisse senedi piyasalarının şaşırtıcı bir yüzde 50'sini oluşturuyor. ABD'de bir Bitcoin spot ETF'sinin onaylanmasının ardından Bitcoin'e akacak olan likiditeyi görüntülemeniz yeterli.

2. Büyük Merkez Bankaları Bilançolarına Bitcoin Ekleyecek

Bu, kripto analistinden bir başka büyük ve cesur tahmin. Latin Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin'i bu yıl yasal bir ihale haline getiren dünyada ilk oldu. İran ve Venezuela gibi diğer bazı ülkelerin merkez bankaları da bilançolarında Bitcoin tutuyor.

 El Salvador, cuma günkü seçeneklerin yeni bir rallide sona erdiğini ima ettiği için son düşüşte 20 Bitcoin daha satın aldı. Ayrıca, Singapur ve BAE gibi ülkelerin egemen servet fonları şimdiden Bitcoin yatırımlarıyla suları test ediyor. Lark Davis, diğer bazı büyük ekonomilerin ve onların merkez bankalarının da Bitcoin'i benimsemesini bekliyor. Rusya, İsviçre ve Fransa gibi kripto dostu yargı bölgelerindeki merkez bankalarının bunu yapmasını bekliyor.

3. Başka Bir Ülke Bitcoin'i Yasal Bir İhale Yapacak

Lark Davis, El Salvador'un izinden giderek Bitcoin'i yasal bir ihale olarak yasallaştırabilecek başka bir ülkenin daha olacağına inanıyor. Bu alandaki güçlü adaylardan bazılarını belirtmek için Davis, kripto dostu olan Ukrayna'nın yanı sıra ABD Doları'nın “kölesi” olan ve bu nedenle Bitcoin'e katılmayı düşünen Pana'yı adlandırıyor.

Bu havale şirketleri tarafından kandırılan Tonga gibi başka ülkeler de oldu. Bu nedenle, Bitcoin'i Davis'e göre yasal bir ihale haline getirmek için harika bir aday olacaktır. Aslında hangi ülkenin BTC'ye sahip olacağını tahmin etmek zor, ancak 2022'de listeye kesinlikle bir ülke ekleniyor, diyor Davis.

4. Ethereum'un DeFi TVL Hakimiyeti %50'nin Altına Düşecek

Cesur bir tahminde, kripto analisti, Ethereum'un merkezi olmayan finanstaki (DeFi) hakimiyetinin 2022'de daha da düşeceğine inanıyor. Geçen yıldan bu yıla, Ethereum DeFi TVL hakimiyeti yüzde 97'den yüzde 66'ya düştü. Ancak DeFi TVL açısından kilitlenen mutlak değer arttı.

Ayrıca yüksek gaz ücreti nedeniyle diğer Layer-1 ve Ethereum Layer-2 çözümleri öne çıkıyor. Davis, giderek daha fazla DeFi oyuncusunun Binance Smart Chain (BSC), Solana (SOL), çığ (AVAX), Polygon (MATIC) gibi Ethereum rakiplerine geçeceğine inanıyor. Bu nedenle, diğer rakiplerin hakimiyeti arttıkça Ethereum'un DeFi TVL'sinin yüzde 50'nin altına düşeceğine inanıyor.

Ama, ya Ethereum geliştiricileri, yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük gaz ücreti sağlayan PoS Etheruem 2.0'ı başlatmayı başarırsa. Ethereum'un diğer rakipler arasında hala yüksek güven seviyelerine sahip olduğunu unutmayın. Bu durumda, DeFi protokolleri diğer platformlara geçme kararlarını yeniden gözden geçirebilir.

5. XRP, SEC Aleyhindeki Mahkeme Davasını Kazanacak

ABD SEC'nin, XRP tokenlerinin ABD SEC'e kaydolmadan menkul kıymetler olarak satıldığı iddiasıyla XRP'nin ana firması Ripple'a dava açmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Geçen yıl boyunca birden fazla mahkemede yargılandıktan sonra, davanın 2022'de sonuçlanması muhtemel.

Davis, Ripple'ın XRP davasını kazanmaya hazır olduğuna ve SEC'in zorbalığının işe yaramayacağına inanıyor. Ripple davayı başarılı bir şekilde kazanmayı başarırsa, kripto alanında büyük bir öncelik oluşturacaktır. Ayrıca, düzenleyici konularla ilgilenmek için diğer kripto firmaları arasında güven aşılayacaktır.

6. Büyük Teknoloji Firmaları Bilançolarına Bitcoin Ekleyecek

2'de 021, Tesla, Şubat ayının başlarında bilançosuna Bitcoin ekleyen ilk büyük şirket oldu. Davis, eğilimin 2022'ye doğru daha da hızlanmasını bekliyor.

Davis, sosyal medya devi Facebook'un, şimdi Meta'nın önümüzdeki yıl Bitcoin satın alacağı konusunda oldukça iyimser. Facebook, şaşırtıcı bir şekilde 60 milyar dolarlık güçlü nakit rezervleri üzerinde oturuyor. Enflasyonun yükselme hızına bakıldığında, bu parayı el altında tutmak akıllıca bir seçenek olmaz. Davis, akıllıca kararın BTC'ye bir miktar pay koymak olacağına inanıyor.

Ayrıca kripto analisti, Facebook'un Novi cüzdanında Bitcoin ticaretini etkinleştireceğine inanıyor. ABD'de stablecoin transferlerini kolaylaştırmaya başladı bile.

7. Köpek Meme Paralarının Sonu

Dog meme paraları bu yıl 2021'de çılgın bir boğa koşusu kaydetti. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Floki Inu, hepsi harika bir boğa koşusu geçirdi. Lark Davis, bunun muhtemelen önümüzdeki yıl sona ereceğini söylüyor. Lark Davis, Cat meme paralarının önümüzdeki yıl trendi devralacağını söylüyor.

8. Kripto Piyasa Değeri 2022'de 10 Trilyon Dolara Ulaşacak

Lark Davis, daha geniş kripto pazarında yükselişini sürdürüyor ve pazarın mevcut seviyelerden dört katına çıkmasını bekliyor. Büyük kurumsal ve perakende paranın, 2022'de piyasa değeri 10 trilyon doları aşan kripto alanına akacağını söylüyor. Bu noktada gerçek olamayacak kadar iyi gelebilir ama Davis'e göre bu mümkün.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ