Bitcoin, önde gelen kripto para biriminin fiyatının 4.000 doların altına düştüğü geçen hafta 2013'ten beri en kötü günlerden birine tanık oldu.

Kripto Analistleri, Bitcoin

Bitcoin, önde gelen kripto para biriminin fiyatının 4.000 doların altına düştüğü geçen hafta 2013'ten beri en kötü günlerden birine tanık oldu. O zamandan beri, bitcoin biraz yükseldi, ancak kripto analistleri hala bitcoin için dip seviyenin bulunmadığına inanıyor.

Son on gün boyunca, Bitcoin, birkaç saat içinde 6.000 $ 'ın altına düşmeden önce fiyat 6.900 $' a yükseldiğinden büyük bir volatilite yaşadı. Bitcoin altı ay içinde en yüksek volatilite oranına tanık oldu.

Bitcoin henüz alt kısmı görmüyor

Birkaç kripto analisti dün büyük bir ralliye rağmen, bitcoin için alt kısmın hala içinde olmadığına inanıyor. Bitcoin, geçen hafta Perşembe günü 3.600 $ 'a kadar düştü. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı şu anda önceki 24 saatte% 3.1 düşüşle 6.200 $ 'ın biraz üzerinde işlem görüyor. Michaël van de Poppe'e göre bitcoin alt kısmı henüz yok.

Küresel pazarlar, küresel salgının ortasında çökmeye devam ediyor

 Koronavirüs pandemisi, hükümetler çeşitli önlem paketleri ilan ederek onları canlandırmaya çalışırken küresel pazarların çökmesine neden oldu. Ancak bitcoin şu ana kadar finansal piyasalara uygun olarak yanıt verdi. Bitcoin için kısa vadeli tahmin oldukça düşüyor ve kısa vadede 5.000 $ 'ın altına düşmesi bekleniyor. Koronavirüs pandemisi tüm dünyadaki finans piyasalarını daralttı ve bitcoin ve diğer kripto para birimleri bu salgına karşı bağışık değildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ