Kripto paralar, fiat para sistemine bir alternatif olacak ve sayısız endüstriye temel olarak meydan okuyan yıkıcı bir teknolojidir.

Kripto Borsaları ve Bitcoin 2030

Kripto paralar, fiat para sistemine bir alternatif olacak ve sayısız endüstriye temel olarak meydan okuyan yıkıcı bir teknolojidir. Önümüzdeki on yılda, kripto para alanı ve aynı zamanda kripto para borsaları finansal hizmetler ve bankacılık kurumları ile rekabet edecek ve büyümeyi yakalamak için büyük bir hazırlık içindeler.

İnternet genellikle kripto para ve blockchain teknolojisinin ortaya çıkışına en yakın benzetme olarak lanse edilir. İnternet, temel olarak yıkıcı ve paradigma değiştiren bir teknolojiydi, kullanıcıların etkileşime girme, iletişim kurma ve ticaret yapma şeklini sonsuza dek değiştirdi. Kripto paralar da çok benzer toplumsal değişim gösterebilir ve bu nedenle büyüme eğilimi internetinkini taklit edebilir. Kullanıcıların İnternet'i benimsemesi çok hızlı oldu ve ilk web tarayıcısının başlatılmasından beş yıl sonra 1995'te Amerikan hanelerinin % 10'una ulaştı. Kullanıcı kabulü 2000 yılında ABD'de % 50'ye ulaştı.

Raporlar değişiklik gösterse de ABD'de kriptoyu benimsemenin şu anda yaklaşık % 5 olduğu belirtiliyor. Her ne kadar Bitcoin 11 yaşında ve çok yol kat etmiş olsa da, henüz benimseme açısından çok fazla büyüme görmedi. Bitcoin şu anda, olgunluğa ulaşmak için internetin üstesinden gelmesi gereken her şey olan ölçeklenebilirlik, gizlilik ve kullanım kolaylığı konularında çalışmaktadır. Bitcoin'in büyüme öyküsünün internetten geldiğini varsayarsak, Bitcoin, 2030 yılına kadar % 20-50 arasında kullanıcı benimsemesi için konumlandırılmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ