Kripto borsası Binance, sanal para birimleriyle işlem yapmak için yerel kuruluşunu Kanada'da kaydettirdi.

Kripto borsası Binance, sanal para birimleriyle işlem yapmak için yerel kuruluşunu Kanada'da kaydettirdi. Borsa CEO'su Changpeng Zhao tarafından bugün erken saatlerde paylaşılan bir Tweet'e göre, aynısı yetkililerden de onay aldı. Şirketin 24 Aralık'taki başvurusuna göre Binance Canada Capital Markets bir Para Hizmeti İşletmesi (MSB) olacak ve dijital varlıklar, para transferleri ve döviz işlemlerine izin verecek.

Binance, Küresel Ayak İzini Daha da Genişletmeye Devam Ediyor

Binance'in Kanada'daki yerel kuruluşu 1 Aralık'ta kuruldu ve mevcut lisansı 2024'ün sonuna kadar elinde tutuyor. Binance şu anda ticaret hacimleri açısından dünyanın en büyük kripto borsası. Bahsedilen gelişmenin ardından Binance, bir kez daha küresel ayak izini genişletmeye çalışıyor. Binance yeni pazarlara girmeye ve gerekli yasal izinleri almaya devam ederken, ülkeler genelinde çeşitli düzenleyicilerden çok sayıda tepki, uyarı ve para cezası ile karşı karşıya kaldı. Daha önce bildirildiği gibi, Singapur ve içeriden gelen kripto borsası lisansı, bunun kara para aklamayı önleme yasalarına uymadığı için olduğunu iddia etti.

Binance, Düzenlemelere Uymak İçin Kurallarını Sıkılaştırıyor Gibi Görünüyor

Binance CEO'su CZ, Singapur'un geri çekilmesinin olası nedenleri hakkındaki raporları reddetti ve Singapur'u bir kripto merkezi yapmaya odaklanmaya devam ettiklerini iddia etti. Singapur'un para çekmesinden sadece birkaç gün sonra, kripto borsası Endonezya'nın en büyük devlet telekom oyuncularıyla bir kripto merkezi inşa etmek için resmi bir ortaklık duyurdu. Daha önce bildirildiği gibi Binance, kripto odaklı düzenleyici pazar ilan edildikten sadece bir gün sonra Dubai Dünya Ticaret Merkezi ile bir anlaşma imzaladı. CEO ayrıca Binance ABD'nin birkaç yüz milyona denk gelmesi beklenen ilk finansman turunu kapatmanın son aşamasında olduğunu da açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ