Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, savaştan etkilenen ülkeye bağış yapan diğer kripto şirketlerine katılarak, kripto para birimlerinde Ukrayna'ya 10 milyon dolar bağışta bulunacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, savaştan etkilenen ülkeye bağış yapan diğer kripto şirketlerine katılarak, kripto para birimlerinde Ukrayna'ya 10 milyon dolar bağışta bulunacağını duyurdu.

Kripto, bankalara ve yavaş, pahalı ve genellikle kısıtlı ve izlenen geleneksel para transferi yöntemlerine göre bir dizi avantaj sunduğundan, bağış toplama ve bağışlar için birincil tercih yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Kripto topluluğu, kripto para birimi bağışlarıyla Ukrayna'ya destek gösteriyor. Ukrayna hükümeti, kripto topluluğunu hafta sonu sosyal medyada bir dizi çağrıda destek sözü vermeye çağırdı.

Binance, Ukrayna'ya 10 Milyon Dolarlık Kripto Para Taahhüt Ediyor

Ukrayna hükümeti, kripto topluluğunu hafta sonu sosyal medyada bir dizi çağrıda destek sözü vermeye çağırdı. Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, Ukrayna'ya 10 milyon dolar bağışladı. Değişim, "Bu bağış, Ukrayna'da yerinden edilmiş çocukları ve aileleri desteklemek için UNICEF, UNHCR, BM Mülteci Ajansı, iSans ve Muhtaç İnsanlar da dahil olmak üzere halihazırda sahada bulunan büyük hükümetler arası kuruluşlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında paylaştırılacaktır. "

 

Kripto Topluluğu Ukrayna'ya Bağışta Bulundu

Reuters 27 Şubat'ta toplam 8 milyon dolar bildirdi. Ancak blockchain analitik firması Elliptic, 27 Şubat 23:50 UTC itibariyle rakamlarını güncelledi. Ukrayna hükümeti tarafından alınan toplam miktar şu anda 18,9 milyon dolardır ve bunların çoğu, Bay Fedorov'un temyizinden son iki gün içinde gelmiştir. Alınan miktar son 24 saatte neredeyse ikiye katlandı. Elliptic, bağışları kripto varlığına göre ayırdı ve “bugüne kadar alınan bağışların çoğunluğunun Bitcoin ve Ether'de olduğunu, ancak ABD Doları stabilcoinlerinin önemli bir oranda katkıda bulunduğunu” ortaya koydu. %56,4'ü Bitcoin, %31,8'i Ethereum, %10,9'u sabit para ve yüzde birinden az diğer altcoin'dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ