BitMEX kripto borsası, hem mevcut hem de yeni kullanıcılar için planlanmış airdroplarla BMEX adlı yerel tokenini piyasaya sürüyor.

Kripto Borsası BitMEX Yerel BMEX Tokenini Açıkladı, Yeni ve Mevcut Kullanıcılar İçin Airdrop Panlıyor

BitMEX kripto borsası, hem mevcut hem de yeni kullanıcılar için planlanmış airdroplarla BMEX adlı yerel tokenini piyasaya sürüyor. Token  firmanın 2020'de AML ve KYC ihlal suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı ABD'de kullanılamayacak.

Kripto borsası BitMEX, yeni platform yerel tokeni BMEX'i piyasaya sürüyor. Salı günü yapılan duyuruya göre, BMEX tokenin airdrop işlemi 1 Şubat 2022'ye kadar gerçekleşecek. Hem mevcut hem de yeni kullanıcılar tokenleri  BitMEX cüzdanlarına alacaklar.

Yeni kullanıcıların, 10 Tether (USDT) sabit parasına ek olarak 5 BMEX jetonu almak için KYC gereksinimlerini kaydetmeleri ve tamamlamaları gerekmektedir. Mevcut kullanıcılar ise her işlem yaptıklarında işlem ücretlerinin yüzde 25'ine kadar token alacaklar. Bir tavsiye programı, platformun üç kişiye tavsiye edilmesini sağlar. Kaydolup KYC'yi tamamladıktan sonra, yönlendiren kişi 15 BMEX tokenlik bir airdrop alır.

Kullanıcılar, 2022'nin ikinci çeyreğinde daha fazla BMEX tokeni alabilirler. O zaman, token BitMEX spot pazarında ve diğer seçilmiş üçüncü taraf borsalarında alınıp satılabilir olacaktır.

Yerel BMEX Tokeninin BitMEX Lansmanı

Tokenlerin 5 yıllık bir süre boyunca kazanılan 450 milyonluk bir tedarik sınırı var. BitMEX resmi web sitesinde notlar. BMEX'in büyük çoğunluğu kullanıcıları ödüllendirmek ve BitMEX ekosistemini büyütmek için harcanacak. BitMEX çalışanları için %20 ve token ve ekosisteme uzun vadeli taahhüdümüz için %25 oranında bir tahsis ayrılmıştır.

Şu anda tokenin belirli bir değeri yok. Borsa, bunun BMEX'in ticarete elverişli hale geldiği 2022'nin ikinci çeyreğinin başlarında “piyasa gücü” tarafından belirleneceğini belirtiyor. Kullanıcılar, yalnızca BitMEX spot pazarında piyasaya sürüldükten sonra havadan bırakılan tokenleri çekebilecekler.

BitMEX ile etkileşim kurmak için kullanılmanın dışında, BMEX tokeni bir ekosistem ödül tokeni olarak hizmet edecektir. Sahipleri "yatırım ücreti indirimleri, kazanılan ürünlerde artırılmış getiri, ürünlere öncelikli erişim, çekiliş çekilişlerine katılım ve çok daha fazlasının" keyfine varacak. Ayrıca gelecek yıl gerçekleşmesi planlanan borsanın Litepaper'ı Ocak ayında yayınlanacak.

ABD Vatandaşlarına BMEX Tokeni  Yok

2014 yılında piyasaya sürülen BitMEX, sektördeki en eski kripto borsası firmalarından biridir. 2020'nin sonlarında borsa, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile dava ile karşı karşıya kaldı. İddialar, kayıtsız bir ticaret platformu işletiyor ve KYC ve kara para aklamayla mücadele yönergelerini ihlal ediyordu.

Firma, bu Ağustos ayında CFTC ve FinCEN ile 100 milyon dolarlık bir ceza ödedi. Anlaşmanın ek şartları, BitMEX'in CFTC'den bir lisans alana kadar veya bir takas ticaret tesisi olarak faaliyet gösterene kadar ABD'deki hizmetlerini durdurmasıydı. Bu nedenle BMEX tokeni ABD vatandaşları tarafından kullanılamayacak. Şirket ayrıca, "yaptırım uygulanan kişiler" ve diğer "kısıtlı yargı alanlarındaki" kişiler tarafından tokene erişimi yasakladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ