Avusturyalı yatırım platformu Bitpanda, çalışan sayısını 730 kişiye indiriyor ve yakın zamanda yapılan iş tekliflerini de iptal ediyor.

Kripto Borsası Bitpanda, Yüzlerce Personeli İşten Çıkardı

Avusturya merkezli kripto ticaret platformu Bitpanda, Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, sürdürülebilirliği sağlamak için çalışan sayısını azaltıyor .

  • Bitpanda'nın kurucuları, şirketin piyasa koşulları nedeniyle küçülürken çalışanların gitmesine izin vermesi gerektiğini söyledi.

  • Şirket, 730 çalışan sayısını hedeflediğini söyledi. LinkedIn'e göre, 1.000'den fazla çalışanı var.

  • Bitpanda, "Daha fazla insanın katılmasının bizi daha etkili kılmadığı, bunun yerine, özellikle bu yeni pazar gerçekliğinde koordinasyon giderleri yarattığı bir noktaya ulaştık," diye yazdı. “Şimdi geriye dönüp baktığımızda, işe alma hızımızın sürdürülebilir olmadığının farkındayız. O bir hataydı."

  • Ayrıca, son teklifler geri çekilecek ve çalışanlar bilgilendirilecektir.

  • Bitpanda, sektörde buna benzer bir karar alan tek isim değil. Daha farklı kripto para şirketleri de piyasadaki güncel koşullara uyum sağlayabilmek için buna benzer kararlar aldı.

  • Bitpanda, bir açıklamada, "Çalışanlarımız ve aileleri için sahip olduğumuz sorumluluğu kabul ediyoruz" dedi. "Bu nedenle, kariyerlerinde bir sonraki adıma sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını desteklemek bizim için en önemli önceliktir."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ