Kripto borsası FTX, Curb Your Enthusiasm yıldızı Larry David'i Super Bowl sırasında ilk kez ortaya çıkan en son reklam kampanyasına bağlamayı başardı.

Kripto borsası FTX, Curb Your Enthusiasm yıldızı Larry David'i Super Bowl sırasında ilk kez ortaya çıkan en son reklam kampanyasına bağlamayı başardı.

Kripto borsası FTX'in en son reklamında Curb Your Enthusiasm yaratıcısı ve yıldız Larry David yer aldı. Reklam, 13 Şubat 2022 Pazar günü gerçekleşen Super Bowl 56'da ilk kez yayınlandı. Reklam, şüphecileri kripto para birimini kabul etmeye dönüştürmek ve dijital para ekosistemini büyütmek için tasarlandı. FTX'in oyunun ilk yarısında oynanacak 60 saniyelik reklamı, "anti-sponsor" olarak Larry David'e sahip.

Larry David, Kripto Para Birimleri Konusunda Alaycıdır

Nesli belirleyen iki komedi dizisinin ortak yaratıcısı Seinfeld ve Curb Your Enthusiasm, her şeye alaycı yaklaşımıyla tanınıyor. Reklam, Larry David'in tekerleğin, insanların, tuvaletlerin icadına şüpheyle yaklaştığını ve bir insanın aya inip inemeyeceğinden şüphe ettiğini gösteriyor. Ayrıca kripto para birimleri konusunda da çok yüksek değil. FTX Kurucu Ortağı ve CEO'su Sam Bankman-Fried, “İnsanlarla bulundukları yerde tanışmamız gerekiyor ve bu, şüpheciliği benimsemek anlamına geliyor. Şu anda kriptonun en büyük savunucuları olan birçok insanın bir zamanlar önemli çekinceleri vardı.” Ayrıca reklamın genişletilmiş bir yönetmen kurgusu var.

Kripto Para Birimleri Daha Yaygın Hale Gelmeye Devam Ediyor

Geçen yıl yapılan bir Ascent anketine göre, kripto para birimine sahip olan Amerikalıların yarısından fazlası ilk kez 2021'de satın aldı. Amerikalıların %20'sinden fazlası (56.7 milyon) hiç kripto para satın almadı. Ama muhtemelen gelecek yıl satın alacaklar. Kripto paranın benimsenmesi sadece ABD'de değil, tüm dünyada artmaya devam ediyor. FTX, 2021'de günlük ortalama işlem hacminin %608 büyüdüğünü açıkladı. "Operasyonun ilk tam yılında işlem gören toplam spot kripto 67 milyar doları geride bıraktı. Şimdi 1,2 milyon kullanıcı borsada, 2021'de %11,900 artış."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ