Gemini, Kolombiya'nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklığını duyurdu.

Gemini, Kolombiya'nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklığını duyurdu. Borsa, bu ortaklık yoluyla Latin Amerika'ya genişlemeyi hedefliyor.

New York merkezli kripto borsası Gemini, Kolombiya'nın en büyük bankası Bancolombia ile yaklaşan bir ortaklık yoluyla Latin Amerika'ya genişleyeceğini duyurdu. Ortaklık 14 Aralık'ta yürürlüğe girecek ve Bancolombia'daki müşterilerin dört kripto varlığıyla ticaret yapmalarına izin verecek: Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash. Sınırlı sayıda kullanıcı, Gemini borsası aracılığıyla doğrudan Bancolombia banka hesaplarından kripto satın alabilecek.

Banka, Varlıkların Değişimi ve Muhafazası İçin Kriptoya Özgü Altyapı Sağlayacaktır

Kolombiya Bankası, varlıkların değişimi ve muhafazası için kriptoya özel altyapı sağlayacak. Kullanıcıların kripto varlıklarını doğrudan hesaplarından çekip çekemeyecekleri belirsizliğini koruyor. 6 Aralık'ta ortaklıkla ilgili bir duyuruda Gemini, “Gemini'nin Latin Amerika'daki varlığının stratejik genişlemesine yönelik önemli bir adım olarak hizmet ettiğini” belirtti. “Bölge genelinde blok zincirine ve yenilikçi teknolojilere olan ilgi arttıkça kriptonun Latin Amerika'nın gelişiminde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz.”

Ortaklık, Kolombiya'nın Mali Düzenleyicisi Tarafından Yürütülen Bir Yıllık Bir Pilot Programın Parçası Olarak Yürütülecek

Ortaklık, Kolombiya'nın mali düzenleyicisi Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) tarafından yürütülen bir yıllık bir pilot programın parçası olarak yürütülecek. Düzenleyici sanal alan “la Arenera”, Maliye ve Kamu Kredisi Bakanlığı tarafından Eylül 2020'de onaylandı. Bu yılın başlarında, SFC proje için başvuran Gemini, Binance, Binance, ve Meksika borsası Bitso. El Salvador, 7 Eylül'de BTC'yi yasal bir ihale olarak kabul ettiğinden, Latin Amerika ana akım kripto para benimseme yolunda adımlar attı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ