Kripto para borsası INX, 24 Ağustos'ta veya "kısa bir süre sonra" 117 milyon dolarlık menkul kıymet tokenı ilk halka arzını (IPO) başlatacak.

Kripto Borsası INX, Önümüzdeki Hafta 117 Milyon Dolarlık Menkul Kıymet Tokenı Halka Arzını Başlatıyor

Kripto para borsası INX, 24 Ağustos'ta veya "kısa bir süre sonra" 117 milyon dolarlık menkul kıymet tokenı ilk halka arzını (IPO) başlatacak.

Henüz başlatılmamış olan borsa, her biri 0,90 dolardan 130 milyon INX menkul kıymet tokenı çıkaracağını söyledi. Yatırımcı başına minimum yatırım boyutu 1.000 $ olacaktır.

INX, kripto para birimleri, menkul kıymet tokenları ve türevler için düzenlenmiş bir borsa olan INX Trading Solutions'ı geliştirmeye devam etmek için IPO gelirlerini kullanmayı planlıyor. 2017'de kurulan Cebelitarık merkezli şirket ilk olarak 2018'de halka arz planlarını açıkladı ve Ağustos 2019'da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bir taslak prospektüs sundu.

INX'in IPO'su, SEC'e kayıtlı ilk menkul kıymet token teklifi olacaktır. Ancak teklif alışılmadık bir durum çünkü şirket hala ürün öncesi aşamada. Geleneksel olarak, IPO'lar yerleşik ve gelir getiren şirketler tarafından başlatılır.

 INX, Digital Currency Group'un kurucusu Barry'nin kardeşi Alan Silbert tarafından yönetiliyor. Danışmanları arasında Casa'dan Jameson Lopp ve Morgan Creek Capital'den Mark Yusko yer alıyor. Nasdaq'ın eski başkan yardımcısı David Weild de INX ekibinin bir parçası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ