Singapur merkezli kripto borsası Zebpay, düzenlemeler nedeniyle 2018'de kapatıldıktan sonra hizmetlerini Hintli müşterilere yeniden başlattığını duyurdu.

Kripto Borsası Zebpay Hindistan

Singapur merkezli kripto borsası Zebpay, düzenlemeler nedeniyle 2018'de kapatıldıktan sonra hizmetlerini Hintli müşterilere yeniden başlattığını duyurdu.

Zebpay, RBI'nin kripto borsalarına bankacılık olanakları sağlamayı bıraktığını açıklamasının ardından 2018'in sonlarında Hindistan'daki hizmetlerini kapattı. Düzenlemeler değişmese de Zebpay, Hindistan pazarına geri dönüş yapacağını açıkladı. Hindistan pazarından çıktıktan sonra borsa hizmetlerini Avustralya pazarına genişletti.

Zebpay, Hindistan Pazarına Yeni Bir Liderlik Ekibi İle Giriyor

Hindistan'daki işini kapatmadan önce Zebpay, ülkenin en iyi kripto borsaları arasındaydı. Borsa, Hindistan pazarına yeni liderlik ve yeni bir ekip altında geri döndüğünü açıkladı. Zebpay ayrıca BTC-ETH ve stablecoinlerden başlayarak kripto-kripto ticareti başlatmayı planlıyor ve ayrıca seçilen çiftlerde ücretsiz ticaret sunacak.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Kripto Yasağını Yakında Yönetecek

Hindistan Yüksek Mahkemesi, bu ay Ocak ayında her iki tarafın da Hindistan'daki kripto para yasağı ile ilgili iddialarını dinledi. Hindistan Merkez Bankası, ülkedeki kripto para birimlerini yasaklamadıklarını açıkladı. RBI kararını, finansal kurumların kripto para birimleri ile ilişkili riske maruz kalmaktan korumak için gerekli adımları attığını söyledi. Hindistan Yüksek Mahkemesi, RBI'nın kripto varlıklarına bankacılık hizmeti vermeyi durdurma kararının anayasal olup olmadığına karar verecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ