Kaliforniyalı bir rapçi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir video, rapçi bir Ledger cüzdanında tutulan 30 milyon dolarlık BTC zulasını sergilediği için kriptoda sıcak konu haline geldi.

Kaliforniyalı bir rapçi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir video, rapçi bir Ledger cüzdanında tutulan 30 milyon dolarlık BTC zulasını sergilediği için kriptoda sıcak konu haline geldi. Kripto topluluğu, zulanın gerçek olup olmadığı ve rapçinin gösteriş yapıp yapmadığı veya Ledger'ın kurnaz bir reklam tekniği olup olmadığı konusunda hala kararsız.

Rapçilerin, lüks giyim ve mücevherlerinden lüks spor arabalarına kadar her fırsatta servetleriyle hava attıkları biliniyor. Ancak California'dan bir rapçi bunu farklı bir şekilde yapıyor .Son müzik videosunda 30 milyon dolarlık Bitcoin zulasını sergiliyor  mu?

Hayranları tarafından YG olarak bilinen Keenon Dequan Ray Jackson, J. Cole ve Moneybagg Yo'nun yer aldığı 'Scared Money' adlı şarkısının müzik videosunu yayınladı ve video olumlu karşılanırken, videoda kısa bir bölüm oldu.

YG'nin bir Ledger donanım cüzdanı tuttuğu ve daha sonra telefonundaki bakiyeyi 30.670.570 dolar değerinde Bitcoin olarak gösterdiği görülüyor.

YG'nin gerçekten BTC'yi elinde tuttuğuna inananlar var. Long Beach California'dan 32 yaşındaki rapçi, uzun süredir Bitcoin hayranı ve röportajlarında kriptoyu üç yıldan fazla süredir elinde tuttuğunu iddia etti.

Geçen yıl böyle bir röportajda. Gayrimenkul gibi diğer varlıkların aksine yatırım yapmak oldukça kolay olduğu için Bitcoin'i sevdiğini iddia etti.

RollingStone dergisine şunları söyledi: “Bitcoin ile sikişiyorum . Yakın zamanda Ethereum aldım ve yakın zamanda Dogecoin aldım ama yaklaşık üç yıldır Bitcoin kullanıyorum .

Geçen yılın ortasından üç yıl önce, Bitcoin yaklaşık 7.500 dolardan işlem görüyordu. Görüntünün sahte olduğuna ve YG'nin sadece kripto ile gelen ilgiyi çekmeye çalıştığına inanan başkaları da var. Ne de olsa şarkı, “Korkulan para hiç para kazandırmaz” hakkındadır ve yatırım yapmaya, yarım milyon dolarlık mücevherleri boynuna asıp 'boşalmaya' gider.

Bir Redditor, "Sahte çünkü bu defter uygulamasının düzeni bile değil," diye gözlemlerken bir diğeri, "Bütün bunların 0'da bitmesi ve sentlerin .00 ile bitmesi ihtimali inanılmaz derecede düşük. Bu açıkça sahte."

Bir de YG'yi Ledger'ın reklamını yapmakla suçlayanlar var. Fransız kripto donanım cüzdan üreticisi, ürün yerleştirmeyi kabul ederek Twitter'da YG ile etkileşime bile girdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ