FTT bölümünün yayılması, Bitcoin'i 20.000 doların altına çekerek tüm kripto alanına yayıldı.

Kripto Çöküşü: 2. Terra Luna Kazası Korkuları Arttıkça Bitcoin 20 Bin Doların Altına Düşüyor, BTC Daha Da Düşecek Mi?

FTT bölümünün yayılması, Bitcoin'i 20.000 doların altına çekerek tüm kripto alanına yayıldı.
Bitcoin'in uzun vadeli sahiplerinin inancı, toplam BTC arzının yüzde 72'sini elinde tutmasıyla çok güçlü olmaya devam ediyor.
Son 24 saat içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20.000 doların altına düşen ciddi satış baskısı altına girdi. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC) 19.768 $ fiyat ve 379 milyar $ piyasa değeri ile yüzde 4.5 düşüşle işlem görüyor.

FTX tokeninin likidite koşulları ve FTX ile Alameda Research bilançoları hakkındaki endişeler bir salgın gibi yayıldı. Bazı piyasa analistleri, bunun piyasada başka bir LUNA benzeri bölüm olabileceğine inanıyor. Popüler kripto piyasası analisti Dylan LeClair şunları yazdı:

Kaldıraçlı FTT maruziyeti için Alameda karşı tarafının FTX'in ödeme gücü olabileceği konusunda korkunç bir düşüncem var. 22 $ FTT düştüğünde, ~ 400 bin değerinde FTT açık pozisyonunun içini boşaltıldı. Alameda dışında başka kim tam olarak bu seviyede büyüklükle teslim oluyor?

Bu, daha geniş kripto para piyasasında güçlü tasfiyelere yol açtı. Bitcoin fiyatındaki bugünkü düşüş, daha geniş kripto pazarındaki düşüşün ortasında geliyor. Kripto piyasası bir kez daha 1 trilyon doların altına düştü.

FTT bulaşmasının son birkaç saat içinde Bitcoin tasfiyelerinde 40 milyon dolardan fazla olması gerekiyor. Toplam kripto piyasası tasfiyeleri 100 milyon doların kuzeyinde. Teknik grafikte Bitcoin (BTC), geçen ay Ekim ayında kırdığı düşüş trend çizgisine bir kez daha yaklaşıyor.

#Bitcoin İlginç Bir Noktaya Yaklaşıyor

Burada nasıl davrandığı ilginç olacak: pic.twitter.com/FQprEcYDuB

— Matthew Hyland (@MatthewHyland_) 8 Kasım 2022

Bitcoin Hakkında Bazı Pozitifler

Son zamanlardaki türbülans ve fiyat oynaklığına rağmen, Bitcoin'in uzun vadeli sahipleri etkilenmedi. Bitcoin uzun vadeli varlıkları şu anda en yüksek seviyelerinde. Bu sahipler şu anda toplam Bitcoin arzının yüzde 72'sine katkıda bulunuyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode şöyle açıklıyor:

Piyasada mevcut olan 6 aydan daha genç arz, Mayıs 2022'den bu yana tarihi düşük seviyelerde kaldı ve düşmeye devam ederek mevcut piyasada mevcut olan aşırı HODLing seviyesini daha da yineliyor.

Bitcoin, son birkaç ayda 20.000 dolara yakın işlem görüyor. Uzun vadeli alıcılar arasında güçlü bir inanç olmasına rağmen, her yükselişte satış baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bitcoin madencileri, operasyonel rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ettikleri için bu yıl net satıcı oldular. Bitcoin fiyatının düşmesi ve enerji maliyetlerinin artmasıyla Bitcoin madencilerinin operasyonlarına devam etmek için varlıklarını satmaktan başka seçeneği yok.

Ayrıca, Bitcoin ile ilgili büyük bir endişe, küresel makro belirsizlik olabilir. Bu ayın başlarında, Fed, yükselen enflasyonla ilgili endişeler arasında 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıkladı. Bazı büyük yatırımcılar, Fed'in agresif duruşunu önümüzdeki yıl 2023'te daha da artıracağını bekliyor. Ancak, faiz artırımlarının hızı düşecek.

Milyarder Chamath Palihapitiya, Fed'in agresif duruşunun ortasında küresel piyasalarda büyük bir çöküş beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ