Kripto piyasası, Bitcoin ve Ethereum kazançlarını geri çekerken büyük bir düşüş eğilimi yaşıyor.

Kripto Çöküşü: Bitcoin 22.000$

Kripto piyasası, Bitcoin ve Ethereum kazançlarını geri çekerken büyük bir düşüş eğilimi yaşıyor. Görünüme rağmen, yatırımcılar FUD'dan kaçınabilir ve piyasa direncine güvenebilir.

Kripto piyasası ve daha geniş Web3.0 ekosistemi, her yerde devam eden ve geniş tabanlı bir satış olduğu için şu anda büyük bir değerleme çöküşü yaşıyor. Bitcoin (BTC) fiyatındaki %4'ten fazla düşüşün öncü kripto para biriminin spot değerini 22.395,35 dolara sabitlemesiyle tetiklenen birleşik kripto piyasası değeri, %3,80 düşüşle 1,03 trilyon dolara geriledi.

Mevcut kripto çöküşünün nedenleri, ekosistemin bugüne kadar bir tür olumsuz karşı rüzgar veya diğerini nasıl gördüğü düşünüldüğünde, çok uzak değil. Üst düzey piyasa analisti ve yorumcusu Miles Deutscher, Amerika Birleşik Devletleri Hisse senedi piyasası zayıflığı ve popüler kripto finans firması Silvergate Bank'ın ana şirketi Silvergate Capital'i çevreleyen mevcut belirsizlik dahil olmak üzere bu rüzgarlardan bazılarının altını çizdi.

Güncel raporlara göre Silvergate, muhasebe süreçlerinin doğru yapılması gerektiğine ilişkin yorumlarda bulunduğu için en son performans raporunu yayınlamayı reddetti. Kripto bankasının şu anda iflas etmiş kripto ticaret firması FTX Derivatives Exchange'in birincil bankacılık ortağı olduğu biliniyor.

Silvergate, borsaya yönelik herhangi bir olumsuz etki iddiasını reddetmiş olsa da, yatırımcılar geçen yıldan bu yana hisse senedine temkinli yaklaşıyor. Bu güncel vurgu, yalnızca sektörün şirketin mali sıkıntılarına ilişkin korkularını artırdı.

MtGox kurbanları, 2011'de feshedilmiş olan Japon borsasında kilitlenmiş olan fonlarının önemli bir bölümünü yakında geri almaya başlayabilirler. Piyasaya sürülecek binlerce Bitcoin ile spekülasyonlar artmaya devam etti yararlanıcılar, mevcut kripto kışının aldığı bazı fonları geri almak için çantalarını satacaklar.

Crypto Crash'te Ayrıca Ethereum Undertone Var

Bitcoin, devam eden düşüş düşüşünün birincil itici gücü olarak etiketlenebilirken, Ethereum ve ekosistemini çevreleyen olayların da oynayacağı önemli bir rol var. Ethereum protokolü, 2022'de Proof-of-Work'ten (PoW) Proof-of-Stake (PoS) konsensüs modeline geçti ve o zamandan beri protokole ilişkin genel duyarlılık arttı.

Bu geçişin yapılabilmesi için doğrulayıcıların, 2020'nin dördüncü çeyreğinden beri yapılan bir taahhüt olan en az 32 Ethereum tokenını stake etmesi gerekiyordu. En son güncellemelerden birinde, bu stake edilmiş Ethereum'un kilidini yakında açılacak .Yayınlanan protokol güncellemesi, Şanghay Yükseltmesi olarak adlandırıldı.


Bu yükseltme tonlarca ETH'yi piyasaya salacak ve yatırımcılar, tıpkı MtGox'un alacaklılarının bu ay alacakları gibi paralarını boşaltmak zorunda kalabilir. Bu iki olayın gerçekleşmesi durumunda, her iki varlığın fiyatlarını makul bir oranda önemli ölçüde düşürebilir.

Ethereum, yazı yazılırken %4,45 düşüşle 1.567,58 dolardan el değiştiriyor. Mevcut görünüme rağmen, yatırımcıların FUD'a rağmen sakin kalması bekleniyor ve geçen yıl piyasanın direncinden referans alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ