Kripto Debit Kartlarının Popülerliği Genel Olarak Kabul Edilmesini Hızlandırıyor.

Dünya boks şampionu Floyd Mayweather, kripto paraya olan farklı yaklaşımı ile medyanın dikkatini çekmiştir. O, Centra Card ile ortaklık yaparak, kripto paralarını genel ticaretde kullanmaktadır. Kendi sosyal medya paylaşımlarında kripto paranın yaygınlaşmasına olan merakını açıkca göstermektedir.

Bazı kripto toplulukları ünlü boksörün bağımsız olarak kripto paranı kullandığını söylese de, bir kısmı da kripto paranın popüler hale getirilmesi için ünlülerin kullanıldığını düşünüyorlar. Tıpkı ürün reklamlarında kullanıldıkları gibi...

Düşünce ve yorumlar farklı olsa da, Floyd'un kripto paranı banka kartında kullanması konusu gerçek bir durumdur.

Kripto debit kartları kripto para sahiplerinin paranı güvenli tutmalarını ve genel ticaretde kullanmalarını sağlayan kartlardır. Her gün daha çok popüler olan...

Birçok ülke tarafından yasal olarak kabul edilmiş, fiat tabanlı debit kartları efektiftir ve debit kart sahiplerine çeşitli kripto para birimi dövizi seçeneği vermektedir. Bazı ülkelerin ve/veya devlet kurumlarının yasaklamaları olmazsa, seyahat edenler için kripto para  döviz işlemlerinde çok kolaylık getirmektedir.

Kripto debit kartları Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ERC20 Token, Ripple, Zcash, Dash vb. kripto para birimlerinin kullanımını sağlamaktadır.

Ve sonda en önemlisi, enflasyon oranı yüksek olan, para birimi değeri hızla değişen ülkelerde (örneğin, Venezuela) para değerinin düşüşenden qaçış noktasıdır bu kartlar.


Kaynak;
https://cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ