Ethereum (ETH) dün 200 $ 'ı aşarken, şimdi DeFi pazarlarında 1 milyar dolarlık değer kilitlendi.

Ethereum (ETH) dün 200 $ 'ı aşarken, şimdi DeFi pazarlarında 1 milyar dolarlık değer kilitlendi.


7 Şubat itibariyle ETH, günde % 4,5 ve haftada neredeyse % 22 artışla 220 $ 'a yakın işlem görüyor.

Genel olarak konuşursak, DeFi, kredi ve borç verme gibi finansal hizmetlerde blockchain, dijital varlıklar ve akıllı sözleşmelerin kullanımına atıfta bulunarak merkezi olmayan finans için kısayoldur.

Analitik sitesi Defipulse.com'a göre, piyasalarda kilitli olan 1 milyar dolar - yani Ethereum üzerine kurulmuş akıllı sözleşmeler, protokoller ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) spektrumu - MakerDAO’nun DAI stablecoininde neredeyse % 60 seviyelerinde.

Defipulse istatistikleri, bir yıl önce bugün DeFi'de kilitlenen değerin yaklaşık olarak 276 milyon $ olduğunu ortaya koyuyor.

Kilometre taşını kutlarken, Ethereum topluluğundan bazıları, değerin % 1.7'sini (8.5 milyon $) oluşturan Bitcoin (BTC) Lightning Network’ün oynadığı role işaret etti ve bunu DeFi için kullanılan ilk on dijital varlığa dönüştürdü.

Sitenin belirttiği gibi, toplam değer, DeFi akıllı sözleşmelerinde tutulan Ethereum (ETH) ve ERC-20 tokenlerinin toplam bakiyesini çekerek ve bu bakiyeleri USD cinsinden spot fiyatları ile çarparak saatlik olarak hesaplıyor.

ETH Fiyat Korelasyonu

Cointelegraph'ın geçen sonbaharda bildirdiği gibi, DeFi'de kilitlenmiş dijital varlıkların dolar değer tablosu Ethereum’un fiyatı ile bir korelasyon gösterirken, tamamen buna bağlı değildir.

 Temmuz 2019'da Ethereum’un fiyatına düştükten sonra, DeFi uygulamalarında kilitlenen varlıkların değeri, altcoin'in fiyatı büyük ölçüde düşmeye devam etse bile büyümesini sürdürdü. Kısa sürede korelasyon daha sıkıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ