Kripto Derecelendirme Konseyi, IOTA, BAT ve USDCoin dahil olmak üzere üç kripto para birimi için menkul kıymet derecelendirmelerini değerlendirdi ve yayınladı.

Kripto Derecelendirme Konseyi, IOTA, BAT ve USDC İçin Menkul Kıymet Derecelendirmeleri Ekledi

Kripto Derecelendirme Konseyi, IOTA, BAT ve USDCoin dahil olmak üzere üç kripto para birimi için menkul kıymet derecelendirmelerini değerlendirdi ve yayınladı. Kripto Derecelendirme Konseyi, Coinbase, Kraken ve diğer ABD kripto şirketlerinden oluşur ve kripto endüstrisinde düzenleyici netliği teşvik eder.

Kripto Derecelendirme Konseyi, farklı kripto para birimlerini menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacakları da dahil olmak üzere farklı yönlerde değerlendirir. Konsey geçen yıl Eylül ayında kuruldu ve Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan büyük kripto firmaları tarafından destekleniyor. Kripto Derecelendirme Konseyi (1) kısa süre önce IOTA, Brave’nin Basic Attention Tokenı (BAT) ve USDC stablecoinini menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacaklarını değerlendirdi.

Kripto Derecelendirme Konseyi, IOTA, BAT ve USDC İçin Derecelendirme Puanları Yayınladı

Kripto Derecelendirme Konseyi, 2 Nisan'da IOTA, USDC ve BAT için derecelendirme puanları yayınladı. CRC, paraları 1 ila 5 arasında derecelendiriyor, daha düşük bir puan, geleneksel menkul kıymetle eşleşen bir kripto para biriminin daha az özelliğini gösteriyor.

Konsey, kripto endüstrisinde düzenleyici netliği teşvik ediyor

CRC, çeşitli yönlerden farklı kripto para birimlerini değerlendirerek kripto endüstrisinde düzenleyici netliği artırmak amacıyla oluşturuldu. CRC'nin tespitlerinin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyicilerin görüşleri üzerinde resmi bir etkisi olmamasına rağmen, kripto varlıkların durumu hakkında fikir vererek yatırımcılara yardımcı olacaktır.

 Kripto Derecelendirme Konseyi ayrıca analizinin kendisine ait olduğunu ve geliştirici ekipleri, düzenleyiciler veya başka herhangi bir üçüncü tarafça onaylanmadığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ