Bölgede hareket eden yağmur duşlarına rağmen, NASA astronotları Douglas Hurley ve Robert Behnken, Florida'nın Cape Canaveral kentindeki Kennedy Uzay Merkezi'nde, Dünya'nın 250 mil üzerindeki Uluslararası Uzay İstasyonu'na tarihi bir görev için hazırl

Kripto Destekçisi Elon Musk Tarihte Bir İlki Gerçekleştirdi: SpaceX Uzayda

Bölgede hareket eden yağmur duşlarına rağmen, NASA astronotları Douglas Hurley ve Robert Behnken, Florida'nın Cape Canaveral kentindeki Kennedy Uzay Merkezi'nde, Dünya'nın 250 mil üzerindeki Uluslararası Uzay İstasyonu'na tarihi bir görev için hazırlanıyor.

Mürettebat, hava koşullarının iyileşmesi ile kalkana kadar 50 dakikadan daha az bir sürede yazma sırasında lansman için bir “git” durumunda.

Astronotlar, Elon Musk’un SpaceX tarafından geliştirilen bir uzay aracı olan Crew Dragon'da. Bu, Kaliforniya merkezli şirketin 18 yıllık tarihinde ilk mürettebat misyonu ve özel bir araç için bu tür ilk misyon. Başarılı olursa, 2011 yılından bu yana Amerikan topraklarından ilk uzay uçuşunu da işaretleyecek.

Bu, Crew Dragon'un kötü hava nedeniyle Çarşamba günü başlamamasından bu yana ikinci girişim. Kalkış, saat 15: 22'de planlanıyor. Doğu Yaz Saati.

 Sonrasında bu kalkış gerçekleşti ve astronotlar şimdi uzayda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ