Kanada polisi, iki Strathcona İlçesi sakininden 15.400 doların üzerinde çaldığı iddia edilen bir Bitcoin dolandırıcılık planı hakkında uyardı.

Kripto Dolandırıcıları Bu Yöntemle 15.400 Dolar Çaldılar

Kanada polisi, iki Strathcona İlçesi sakininden 15.400 doların üzerinde çaldığı iddia edilen bir Bitcoin dolandırıcılık planı hakkında uyardı. Kanada Kraliyet Atlı Polisi veya RCMP, Kanada'nın Alberta kentindeki Strathcona İlçesinde iki Bitcoin (BTC) dolandırıcılığını araştırıyor. Dolandırıcıların kurbanlarını para için zorlamak üzere yerel yetkilileri taklit ettiğini iddia ediyorlar.

16 Haziran'daki The Sherwood Park News'e göre, kurbanlardan biri Kanada Gelir Ajansı veya CRA'dan olduğunu iddia eden bir kişi tarafından bir çağrı aldı. Diğer kurban, dolandırıcının bir RCMP polisi olduğunu söyledi.

Yetkilinin raporu, Alberta’nın ilçesinde kimliği belirsiz ikamet eden her ikisinin de bir bankadan nakit çekmesi ve daha sonra bir Bitcoin makinesine yatırması istendiğini belirtiyor. Bu fonlar ödenmezse, dolandırıcıların onları tutuklayacağı söylendi.

Sahte CRA temsilcisi ile temasa geçen kurban, aldatmaca nedeniyle yaklaşık 12.000 CAD (8,836 $) kaybetti.

Sahte RCMP polisi diğer kurbana sigorta numarasının tehlikeye atıldığını ve kendisine karşı birkaç sahtekarlık iddiası bulunduğunu söyledi. Dolandırıcı kurbandan bankadan para çekmesini ve daha sonra diğer durumda olduğu gibi bir Bitcoin kioskuna yatırmasını istedi.

RCMP dolandırıcılık sırasında bireylerin toplam 21.000 CAD (15.460 $) üzerinde kaybettiğini belirtti. Şüpheli, hileli bir hile girişimi yaşarlarsa insanları derhal RCMP ile iletişime geçmeleri konusunda uyardılar. Ayrıca vatandaşların Kanada Dolandırıcılıkla Mücadele Merkezi web sitesine bilgi için bakabileceklerini de belirtiyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ