Japonya'dan gönderilen Olimpiyat Komitesi üyelerini taklit eden bir dizi e-posta, insanlardan Tokyo'daki organizasyona bağış yapmalarını istiyor.

Kripto Dolandırıcıları Olimpiyat Komitesi Üyelerini Taklit Ediyor

Japonya'dan gönderilen Olimpiyat Komitesi üyelerini taklit eden bir dizi e-posta, insanlardan Tokyo'daki organizasyona bağış yapmalarını istiyor.

Devam eden koronavirüs pandemisi Tokyo'daki Olimpiyat Oyunlarının ertelenmesini zorladı. Olimpiyat oyunlarındaki gecikme, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin iddia edilen üyelerinden gelen bir e-posta da dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi kriptoyla ilgili dolandırıcılığı tetikledi.

Bu e-postalarda dolandırıcılar masum kurbanlardan kripto para birimlerinde bağış istediler. Trend Micro raporuna göre, dolandırıcılar kripto para bağışında bulunuyorlar, böylece Japon organizatörler dünyanın en büyük spor etkinliği olan Olimpiyat oyunlarının ertelenmesinin yarattığı ekonomik etkiyi kurtarabilirler.

Sahte e-postada, Olimpiyat Komitesi'nin iddia edilen bir üyesi, kuruluşun uçak biletlerine, otellere, altyapı malzemelerine ve üretim rezervasyon düzenlemelerine yatırılan para kaybıyla uğraşması gerektiğini ve bu nedenle bağış yapılması gerektiğini belirtti. Aynı e-postada, kripto dolandırıcısı, finansman hedefine ulaşılmazsa, Japon halkının uluslararası imajının ciddi şekilde zarar göreceğini ve Olimpiyatlar 2020'nin iptal edilmesi gerekeceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ